Ülkeyi karıştıran bakan görevden alındı

’da kanlı gösterilere neden olan Kosovalı Sırp Bakan Aleksandar Jablanoviç görevinden alındı

Giriş Tarihi: 3.2.2015 21:23 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 05:12
Ülkeyi karıştıran bakan görevden alındı
Başbakanı İsa Mustafa düzenlediği basın toplantısında Topluluklar ve Geri Dönüş Bakanı Aleksandar Jablanoviç'in görevinden alındığını açıkladı.

Hükümetin Kosova'da Sırp toplumu ile işbirliğini geliştirmeyi sürdüreceğini kaydeden Başbakan İsa Mustafa, son günlerde ülkede yasa dışı göç, protesto gösterileri ve grevlerle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, sorunların imkanlar dahilinde çözümlenmesi için olağanüstü çaba harcadıklarını söyledi.

Bazı sorunları geçmiş hükümetten devraldıklarını hatırlatan Başbakan Mustafa, yeni iş yerlerinin açılması ile Kosova'dan kaçışları önlemeye çalışacaklarını, grevlere neden olan maaşlara zam yapılmayacağını, bütçenin buna müsait olmadığını belirtti. Başbakan İsa Mustafa 10 dakika süren basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

KOSOVALI ANNELERE HAKARET ETMİŞTİ

Görevinden alınan Kosovalı Sırp Bakan Aleksandar Jablanoviç, 1999 yılında Sırp güçleri tarafından evlatları katledilmiş olan Kosovalı annelere hakaret etmişti. Anneleri "vahşi" olarak nitelemesi üzerine Jablanoviç'in istifa etmesi için protesto gösterileri düzenlenmişti. Son olarak düzenlenen protesto gösterisinde polis ve göstericiler arasında çıkan çatışmada 170 kişi yaralanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkeyi karıştıran bakan görevden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN