Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngilizler ABD'ye kızdı: Biz daha çok öldürdük

Giriş Tarihi: 4.2.2015
İngilizler ABD'ye kızdı: Biz daha çok öldürdük

İngiliz basını tek başına 160 kişiyi öldüren ABD'li askere 'savaş' açtı. İngiliz basını, "Bir tek başına 173 kişiyi öldürdü. En çok öldüren bizde" dedi

nda görev yapan ABD'li asker Chris Kyle'nin gerçek hikayesinin anlatıldığı '' filmi hakkındaki tartışmalar yeni bir boyut kazandı. Türkiye'de 20 Şubat'ta vizyona girecek filmde Kyle'ın tek başına 160 kişiyi öldürmesi anlatılıyor. Kyle'ın anılarını anlattığı kitabından yola çıkılarak senaryonun oluşturulduğu filme İngiltere'den cevap geldi! Ülke basınında yer alan haberlere göre savaş ortamında tek başına en çok kişiyi öldüren asker aslında bir İngiliz. Son olarak İngiltere merkezli Times ve Daily Mail gazeteleri "dünyanın en ölümcül keskin nişancısını" haber yaptı.


İNGİLTERE'DE PRENS CHARLES KORKUSU - TIKLAYIN

İNGİLTERE'DEN FACEBOOK TABURU - TIKLAYIN

1 GÜNDE 90 KİŞİ
İngiliz ordusunda Kraliyet Deniz Piyadesi olarak 10 yıl hizmet eden askerin, kimliği güvenlik gerekçeleriyle açıklanmadı. Söz konusu keskin nişancısının 2006 ile 2007 arasında 'da 6 ay boyunca görev yaptığı belirtildi. Şimdilerde ülkenin güneyinde yaşayan askerin, savaştan ülkesine 173 kişiyi öldürerek döndüğü kaydedildi. Öldürdüklerinin hepsinin Taliban militanı olduğu vurgulanan piyadenin, sadece 1 günde 90 kişiyi öldürdüğü ileri sürüldü. Buna göre piyadenin bir gün içerisinde her 10 dakikada bir olacak şekilde 1 kişiyi öldürdüğüne dikkat çekildi. İngiliz basının "bizim askerimiz daha çok kişiyi öldürdü" çıkışının ardından ABD basını da sesini yükseltti. Yapılan yorumlarda "İngilizler, piyadelerinin Chris Kyle'den 13 kişi daha fazla öldürmesiyle gururlanıyor. Kullanılan tüfeğin İngilizler tarafından yapılması ve askerin 1.6 km uzaklıktan bile hedeflerini vurması, ayrı bir övünç kaynağı oldu" denildi. ABD'de vizyona girdiği geçen aydan bu yana 250 milyon dolardan daha fazla gişe hasılatı yapan American Sniper filmi, 22 Şubat'taki Oscar ödül töreninde 6 dalda yarışacak.

'250 KİŞİ' DEDİ 160 KİŞİ ÇIKTI

American Sniper filminin başrolünde ünlü oyuncu Bradley Cooper oynuyor. Cooper'ın canlandırdığı Chris Kyle, Şubat 2013'te savaş gazisi olan bir asker tarafından ABD'de öldürüldü. Kyle, kitabında toplamda 250 kişiyi öldürdüğünü iddia etmişti. Ancak bu ölümlerden 160'ı ABD Savunma Bakanlığı tarafından doğrulandı.

Obama'dan Çipras'a: Saçlarına ak düşer!


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizler ABD'ye kızdı: Biz daha çok öldürdük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN