Türkiye'nin en iyi haber sitesi

vatandaşın borcunu silecek

i, vatandaşların 2008 yılına kadar olan ve diğer larını silme kararını aldı.

Giriş Tarihi: 5.2.2015 17:43
Hükümet vatandaşın elektrik borcunu silecek
Başbakan İsa Mustafa yönetimindeki kabine toplantısından bugün vatandaşlar için sevindirici kararlar çıktı. , 2008 yılına kadar olan , emlak vergisi ve gümrük larının silinmesi kararı aldı. Kabine toplantısından çıkan karar özellikle dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek. Alınan bu kararla borcu olan vatandaşlar ödemek zorunda kalmayacak.

Toplantıda ayrıca borçların silinmesi imkanını görüşecek bir komisyonun kurulması kararı da alındı. Başbakan İsa Mustafa, 2008 yılına kadar olan elektrik, emlak vergisi ve gümrük borçlarının silinmesi kararının ülke ekonomisini canlandıracağını söyledi. Muhalefet ise vatandaşların borçlarının 2014 yılının sonuna kadar silinmesini talep ediyor.

Kosova Hükümeti'nin borç silme kararı ardından, Kosova Meclis toplantısında, hükümetin borç silme kararı olumlu karşılanırken, muhalefet partileri, hükümetten borçların 2008 yılına kadar değil, 2014 yılının sonuna kadar silinmesini talep etti. Muhalefet partileri, Hırvatistan'ı örnek göstererek, bu talepte bulundu. Muhalefet partileri ayrıca devlete borcu olan vatandaşların 2014 yılının sonuna kadar borçlarının silindiği halde Kosova'dan kaçışların da duracağını savundu.

Kabine toplantısında, Arnavutluk'ta yaşanan sel felaketi sonrası suların tahliyesi için Kosova Güvenlik Gücü birliğinin gönderilmesi de görüşüldü. Ayrıca, bağımsızlığın yedinci yıldönümü için 50 bin Euro bütçe ayrılması karara bağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümet vatandaşın elektrik borcunu silecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN