Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakmaktaş'ların evi Portekiz'de!

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Çakmaktaş'ların evi Portekiz'de!

Portekiz'de iki kayanın arasına yerleştirildiği için çizgi film Taş Devri'ndeki Çakmaktaş ailesinin yuvasını hatırlatan ev ilgi görüyor

Portekiz'in kuzeyinde, ünlü çizgi film Taş Devri'nden esinlenilerek bir ev yapıldı. Sanki çizgi filmdeki Çakmaktaş ailesininmiş gibi görünen ev, iki kayanın arasına yerleştirilmiş. Casa de Penedo yani "Taş Ev" ismiyle bilinen mekân, Rodrigues ailesi tarafından 1974'te inşa edilmiş. Elektrik bulunmayan evde aydınlanmak için mum ışığı kullanılıyor. Kütükten koltuklar ve beton ile okaliptüs kullanılarak yapılmış yataklar, ilk dikkat çeken ayrıntılardan sadece birkaçı. Evdeki merdivenler de yine taş devri konseptini yansıtacak şekilde kütüklerden yapılmış.

TURİSTLER ÇOK RAHATSIZ EDİYOR

Ev turistik amaçla yapılmamasına rağmen her sene turistlerin akınına uğruyor. Fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan ev giderek popülerleşiyor. Ancak Rodrigues ailesi bu ilgiden hiç de memnun değil. Aile, keşif meraklısı turistlerin sık sık evlerinin camlarını tıklattığını ve kendilerini durmadan rahatsız ettiğini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakmaktaş'ların evi Portekiz'de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN