Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de istikrar olmazsa dünyada da olmaz

Giriş Tarihi: 6.2.2015 11:33 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 11:42
Türkiye'de istikrar olmazsa dünyada da olmaz

'nın BBVA Bankasının Başkanı Francisco Gonzalez çarpıcı bir açıklamada bulundu. Türkiye'nin önemine dikkat çeken Gonzalez: "Türkiye'de kriz olursa dünyada da olur." dedi.

Garanti Bankası'nın çoğunluk hissesine sahip olan İspanyol bankası BBVA'nın 2014 yılı rakamlarını bugün açıklaması sebebiyle basın toplantısı düzenleyen Gonzalez, Türkiye ile ilgili yöneltilen sorulara da cevap verdi.

Gonzalez, "Eğer Türkiye'de önemli bir kriz olursa, tüm dünyada olur. Türkiye istikrarlı olmazsa dünyanın büyük bir kısmı da olmaz" dedi.

YUNANİSTAN'IN PARASI BİTİYOR

Türkiye'de önemli bir ekonomik kriz olasılığını çok düşük gördüklerini söyleyen Gonzalez, BBVA'nin Garanti Bankası'nda "çok iyi bir yatırım yaptığını" belirterek, "Hiçbir şekilde buradan çıkmayı düşünmüyoruz. Tam tersine zamanla buradaki payımızı daha da artırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gonzalez ayrıca, Yunanistan'da yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte yaşanan ekonomik gelişmeleri de değerlendirerek şunları söyledi;

"Yunanistan, borç durumuyla ilgili Avrupa ile gerçek ve sürdürülebilir bir anlaşmayı hızlı bir şekilde yapmak zorundadır. Gerçek şu ki; Yunanistan'ın parası bitiyor, ne yatırım yapıyor ne de istihdam sağlıyor. Her geçen gün daha da kötü. Diğer yandan şunu da belirtmek gerekir ki; avronun geleceği Yunanistan'a bağlı değil."

Yunanistan ile 'nın kıyaslanamayacağını vurgulayan BBVA Başkanı, "Birbiriyle hiç alakası olmayan ülkeler. İspanya, Yunanistan'dan 5 kat daha büyük bir ülke. Finans sistemi de Yunanistan'ın 7 kat üstünde" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de istikrar olmazsa dünyada da olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN