Danimarka Başbakanı Thorning-Schmidt'den kritik açıklama

Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, saldırıların ardından düzenlediği basın toplantısında, 'Müslüman ve gayrimüslimler arasında bir savaş yok' dedi.

Giriş Tarihi: 15.2.2015 13:05
Danimarka Başbakanı Thorning-Schmidt'den kritik açıklama
Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, başkent Kopenhag'da gerçekleştirilen iki saldırının ardından basın toplantısı düzenledi. Thorning-Schmidt, basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada bu olayı asla unutmayacakların kaydederek, 'Saldırının neden gerçekleştirildiğini bilmiyoruz ama Danimarka gibi ülkelere zarar vermek istediklerini biliyoruz. İfade özgürlüğümüzü engellemek istiyorlar, dini özgürlüklere olan inancımıza zarar vermek istiyorlar' dedi. İslam ülkeleri ile Batı arasında bir savaşta yer almadıklarını kaydeden Danimarka Başbakanı, 'Müslümanlar ve gayrimüslimler arasında bir savaş yok. Danimarka için birlik olma zamanıdır. Önümüzdeki günler daha zor geçebilir' açıklamalarında bulundu.

Danimarka'da dün ifade özgürlüğü konferansı ve bu sabah saatlerinde bir sinagoga gerçekleştirilen saldırılar sonucunda 2 kişi yaşamını yitirirken 5 polis memuru yaralanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Danimarka Başbakanı Thorning-Schmidt'den kritik açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN