Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz"

Danimarka'da 2 kişinin hayatını kaybettiği sinagog saldırısına değinen , "Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 10:00 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 10:03
Büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz
Başbakanı Binyamin , Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir sinagoga düzenlenen saldırıya ilişkin "Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler" dedi.

"SUÇU MÜSLÜMANLARA ATTI"

Netanyahu, bakanlar kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, "Radikal İslami terörizmin Avrupa'yı bir kez daha vurduğu" yorumunda bulunarak, Danimarka toplumu ve Danimarka'daki Yahudi cemaatine başsağlığı dileklerini iletti.

"Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler. Anti-semitik saldırıları da içeren bu terör dalgasının devam etmesi bekleniyor" diye konuşan Netanyahu, şu ifadelere yer verdi:

"YAHUDİ GÖÇÜNE HAZIRLANIYORUZ"

"Yahudilerin bulundukları her ülkede korunmaları en doğal haklarıdır ancak Yahudilere diyoruz ki, 'İsrail sizin eviniz'. Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz. Tüm Avrupalı olan olmayan Yahudilere sesleniyorum, 'İsrail bütün Yahudilerin ana vatanıdır'."

Netanyahu, bugün bakanlar kuruluna Fransa'dan, Belçika'dan ve Ukrayna'dan göç edecek Yahudiler'in abzorbe edilmesi için 180 milyon Şekellik planı sunacaklarına dikkati çekerek, "İsrail kollarını açmış sizi bekliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN