'da partisi kuruldu

Giriş Tarihi: 16.2.2015 09:51 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 10:50
Fransa'da müslüman partisi kuruldu

’da Demokratik Fransız lar Birliği ( UDMF) adı altında kurulan yeni parti, mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde seçmenlerin karşısına çıkacak.

'da Demokratik Fransız lar Birliği ( UDMF) adı altında yeni bir parti kuruldu. Parti ilk kez Mart ayında Fransa'da yapılacak olan yerel seçimlerde seçmenlerin karşısına çıkacak.

İspanyol basınında yer alan haberlere göre, UDMF'nin parti programında Türkiye ile ilgili cümleler de var. Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğine destek veren parti Avrupa Hristiyanlarına da Türkiye ile ilgili ön yargıları kırması çağrısı yapıyor. Parti programında Filistin davası ise önemli bir yer tutuyor. Avrupalılara Filistin davasına sahip çıkılması isteniyor.

Demokratik Fransız Müslümanlar Birliği ( UDMF) Genel Başkanı Emir Megharbi , partilerinin Merkel'in başında bulunduğu Hiristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ve Fransız Hiristiyan Demokrat Partisi (PCD) ile aynı olduğuna dikkat çekti.

Megharbi siyaset yapmanın kutsal bir görev olduğunu vurgulayarak seçmenlere Allah için kendilerine oy vermelerini talep etti. UDMF Partisi'nin tüm Fransa genelinde 8 bin kişi ile örgütlendiği açıklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'da müslüman partisi kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN