Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çağırdı vurdu

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Libya çağırdı Mısır vurdu

IŞİD'in 21 Kıpti'yi infaz etmesinin ardından, savaş uçakları topraklarındaki militan üslerini vurdu. En az 70 militanın öldürüldüğü operasyon, Libyalı yetkililerin çağrısı ve daveti üzerine düzenlendi

Türkiye, infazları nefretle kınadı
IŞİD'in, kaçırdığı 21 lı Kıpti Hıristiyan'ı infaz etmesinin ardından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı, masum vatandaşların hunharca öldürülmesinin nefretle karşılandığını duyurdu. Açıklamada, "Bu gelişme, kardeş 'da diyalog sürecinin ve ulusal uzlaşının önemini bir kez daha göstermiştir. Barışçıl, demokratik ve istikrarlı bir Libya'yı savunan tüm Libyalıların, diyalog sürecine somut katkı sağlayarak ulusal uzlaşıyı tesis etmeleri ve ulusal birlik hükümetini süratle kurmaları, terörün bertaraf edilmesine yönelik en uygun yanıtı oluşturacaktır" denildi.

BM'ye acil toplantı çağrısı
İnfazların medyaya yansımasından sonra Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'yi telefonla arayan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başsağlığı dileklerini iletti. İki lider, BM'yi acil toplantıya çağırma konusunda anlaştı. Ordu kaynakları, Mısır'ın operasyonlarının süreceğini vurgularken, Birleşik Arap Emirlikleri de Libya'ya düzenlediği saldırılarda Mısır ordusunun yanında olduğunu açıkladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libya çağırdı Mısır vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN