Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yargısından skandal karar!

Giriş Tarihi: 18.2.2015 10:34 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 12:06
ABD yargısından skandal karar!

’nin North Carolina eyaletinde öldürülen üç öğrencinin katilinin yargılanması sürecinde “nefret suçu” kapsamı gündem dışı bırakıldı. Gerekçe ise delil yetersizliği.

'nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında ü� genci öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Craig Hicks'e ABD yargısı "nefret suçu" kapsamında bir suçlama yöneltmedi. Hicks'e üç defa birinci derece cinayet ve meskun mahalde silah kullanma suçlamalarıyla dava açıldığı bildirildi. Durham County Soruşturma Kurulu tarafından hazırlanan iddianameyle yargılanacak 46 yaşındaki Hicks'in Mart ayının ilk haftasında hakim karşısına çıkması bekleniyor. Mahkeme tarafından kendisine avukat tayin edilen Hicks, halen Durham County tutukluluk merkezinde tutuluyor. Chapel Hill'de 10 Şubat'ta, 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed başlarından vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından polis, ilk incelemelere göre Craig Hicks'in cinayeti oto park anlaşmazlığı yüzünden gerçekleştiğini düşündüklerini belirtmiş ancak bu açıklama tepki çekmişti.

CİNAYET NEDENİ NEFRET

Zanlının sosyal medya hesaplarındaki din karşıtı paylaşımları ve gençleri daha önce tehdit etmesini hatırlatan aile ve Müslüman toplum temsilcileri, cinayetin "nefret suçu" olarak değerlendirilmesini istemiş, FBI da konuya ilişkin federal inceleme başlattığını duyurmuştu. Hicks'in nefret suçu kapsamında yargılanması için yeterli delil bulunamadığı haberleri verilirken, ailenin hukuki mücadele için gerekli adımları atacağı bildiriliyor. Hicks'in saldırıdan önce kurbanları defalarca tehdit ettiği ve tehditlerin suç duyurusuyla ABD'li makamlara iletildiği ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD yargısından skandal karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN