'a ağır darbe

'de muhalif çatı birliği Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde 195 askerini öldürdüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 10:17
Esad'a ağır darbe

'de muhalif çatı birliği Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde güçlerinin ele geçirdiği köy ve beldelerin denetimini tekrar sağlayarak, 195 askeri öldürdüğü bildirildi.

Şam Cephesi'ne bağlı İslami Cephe'nin basın sorumlularından Salih Anadani, yaptığı açıklamada, Hizbullah, İran, Irak ve Afgan Şii destekli rejim güçlerinin, Halep'in kuzeyindeki Melah bölgesi, Hrdeteniyen köyü, Riytan beldesinin ele geçirmesinden sonra şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

Çatışmalarda muhalif birlik ve tugayların Melah bölgesinde 90, Riytan beldesinde 60 ile Raşiddin köyünde de 45 rejim askerinin hayatını kaybettiğini, onlarca askerin ise muhaliflere esir düştüğünü anlatan Anadani, şöyle ifade etti:

''ŞAM YÖNETİMİ BÜYÜK ZAYİATLAR VERDİ''

"Riytan, Deyr Zeytun, Başköy, Hrdeteniyen köyüne girilmesinden sonra muhalifler, Esad güçlerine tank, havan topu, roket ve doçkalarla saldırdı. Muhalifler Melah bölgesinde tarım bölgelerinden ilerleyerek Esad güçlerinin bulunduğu bölgelere ağır silahlarla saldırdı. Saldırılarda Şam yönetimi büyük zayiatlar verdi."

3 BÖLGENİN KONTROLÜ YENİDEN MUHALİFLERE GEÇTİ

Anadani, Halep'in kuzeyinde Şam Cephesi'ne bağlı birliklerle Esad güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirterek, silahlı muhaliflerin Başköy, Reytan beldesi ile Raşiddin köyünün kontrolünü tekrar sağladığının altını çizdi.

Hrdeteniyen köyü çevresinde iki taraf arasında yoğun çatışmaların devam ettiğini dile getiren Anadani, Halep'in kuzeyinde çatışmalar nedeniyle bağlantı yollarının zaman zaman kesildiğini aktardı.

Daha önce Şam Cephesi'nin saha komutanı Ebu Ubeyde, Halep'in kuzeyindeki çatışmalarda Melah bölgesinde 150 rejim askerinin öldürüldüğünü duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad'a ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN