Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan endişeli

Savunma Bakanı Fallon: "(Putin) geçen sene, tüm yıl boyunca NATO'yu test etti"

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:57 Güncelleme Tarihi: 20.2.2015 07:29
İngiltere Rusya'dan endişeli

Savunma Bakanı Michael Fallon, 'nın, Baltık ülkeleri Letonya, Litvanya ve Estonya üzerinde kurduğu baskıdan ve NATO'yu test etme şeklinden endişe duyduğunu söyledi.

Afrika ülkesi Sierra Leone'ye ziyareti öncesinde İngiliz Times ve Telegraph gazetelerine açıklamada bulunan Fallon, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in NATO ülkelerine baskı uyguladığına dikkati çekerek bu durumdan duyduğu endişeyi dile getirdi.

Fallon, Rusya'nın, Ukrayna krizinin başlangıcında ve Kırım'ın ilhakında kullndığı taktikleri Estonya, Litvanya ve Letonya'da da uygulayabileceği uyarısında bulanarak NATO'ya karşı hazır olunması gerektiğini vurguladı.

Fallon şöyle konuştu:

"Ukrayna sınırında tanklar, zırhlı araçlar ilerliyor. Estonya sınırında güvenlik gücünden bir kişi kaçırılıyor ve bu kişi hala bırakılmadı. Bu gerçek ve mevcut bir tehlike. Hava ve deniz hareketliliğine bakarsanız, (Putin) geçen sene, tüm yıl boyunca NATO'yu test etti. 2 hafta önce Manş Denizi üzerinde iki Rus bombardıman jeti uçurdu. Bu durum, karşılık vermemiz gerektiğini gösteriyor. Her sefer (Putin) böyle bir şey yaptığında, karşılık vermek için hazır olunması gerekli. Geleneksel güçlerini, nükleer güçlerini modernleştiriyorlar, NATO'yu test ediyorlar. Biz de karşılık vermeliyiz. Endişe duyulacak birçok şey var. Putin hakkında endişeliyim. Baltık ülkelerine yaptığı baskıdan endişe duyuyorum, sınırın etkili bir kontrolü yok. Denizaltılar, hava araçları, NATO'yu test etme şeklinden endişe duyuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere Rusya'dan endişeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN