"İslam'la savaşta değiliz"

Giriş Tarihi: 20.2.2015
İslam'la savaşta değiliz

ABD Başkanı Obama, "Biz İslam'la savaşta değiliz, İslam'ı saptıranlarla savaştayız. Terörizmden dinler değil, insanlar sorumludur" dedi

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'daki Şiddet İçeren Aşırılıkla Mücadele Zirvesi'nde konuştu. IŞİD'in, kendisini 'dinin savunucusu' olarak tanımlamasına işaret eden Obama, "Onların ortaya koyduğu terimleri asla kabul etmemeliyiz. Onlar dini lider değil, terörist" dedi. ABD'nin tutumundan bahseden Obama "Biz İslam'la savaşta değiliz, İslam'ı saptıranlarla savaştayız" ifadelerini kullandı. Obama, Chapel Hill'deki saldırıda hayatını kaybeden 3 Müslüman genç için "Farklı zeminlerden gelen Amerikalılar olarak, acınızda sizin yanınızda duruyoruz ve size sevgi ve desteğimizi sunuyoruz" dedi.

TERÖRDEN DİN SORUMLU DEĞİL
İslami terimleri kullanarak eylemlerini meşrulaştırmaya çalışan örgütlere yüklenen Obama "Teröristler, onların ideolojilerini reddeden bir milyar Müslüman adına konuşamaz. Onlar, Tanrı adına masumları öldüren Hıristiyan, Yahudi ve Hindu delilerden daha fazla İslam'ı temsil edemez. Terörizmden dinler değil, insanlar sorumludur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İslam'la savaşta değiliz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN