Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap krallar, Düşes'i mücevhere boğmuş

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Arap krallar, Düşes'i mücevhere boğmuş

Körfez ülkelerinden servet değerinde mücevherler alan Düşes Camilla Parker'ın, elmas ve yakut işli kolyesinin de bir ay önce ölen Kral Abdullah tarafından hediye edildiği ortaya çıktı

İngiltere veliahtı Galler Prensi Charles ile evliliklerinin 10'uncu yılını dolduran Cornwall Düşesi Camilla Parker, salı günü Londra'da katıldığı bir galada kıyafetinden çok takılarıyla konuşuldu. Birçok Körfez ülkesinden toplamda servete eşdeğer olan mücevher hediyeler kabul eden Camilla'nın taktığı kolye dikkatleri üzerine çekti. Camilla'nın elmas ve yakuttan oluşan kolyesinin bir ay önce vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından hediye edildiği öğrenildi. Paha biçilmez değere sahip kolye, Prens William ve Camilla'nın Kral Abdullah'ın vefatından önceki son ziyaretinde 2014'te takdim edildi.

KIYMETİNİ BİLİYOR
Çoğu Körfez ülkelerin krallarından gelen mücevherlerden ilki, Prens Charles ile Camilla'nın evliliklerinden bir yıl sonra ziyaret ettikleri Suudi Arabistan'da verildi. 2 günlük ziyarette verilen ilk gerdanlık, elmas ve 37 eş parça yakuttan oluşuyordu. Gerdanlığın o zamanki değeri 1 milyon sterlin (yaklaşık 3.79 milyon lira) olarak hesaplandı. Ayrıca, Camilla'ya Bahreyn Emiri'nden değerli bir bileklik ve saat, Kuveyt kraliyet ailesinden yine değerli taşları taşıyan birer gerdanlık, broş ve kemer, Umman'dan ise gerdanlık hediye edildiği biliniyor. Körfez ülkeleri liderlerinin, Kraliçe Elizabeth'e birçok hediye taktim ettikleri ancak Prens Charles'ın eşlerine verilen mücevheratın "kıymetini sayan" karaktere sahip olduğunu keşfetmelerinden beri önce Diana'ya, şimdi de Camilla'ya ağırlık verdiklerini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap krallar, Düşes'i mücevhere boğmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN