Türkiye'nin en iyi haber sitesi

onu da yasakladı!

Giriş Tarihi: 22.2.2015 12:49 Güncelleme Tarihi: 22.2.2015 15:10
IŞİD onu da yasakladı!

Terör örgütü , Irak'ın kuzeyindeki kentinde kontrolünde bulunan yerlerde yaşayan halkın cep telefonu kullanmasını yasakladı.

Irak İnsan Hakları Örgütü Başkanı İman el-Cuburi, "Terör örgütü , 'da cep telefonu kullanımını yasakladı. Halka cep telefonu taşımaları halinde el kesmeye varana kadar ağır cezalar uygulanacağını duyurdu" dedi.

Cuburi, "IŞİD, Musul halkının Bağdat'taki emniyet birimleri ile iletişime geçmelerinden ve onlara IŞİD militanlarının bulundukları yerler ve askeri merkezler hakkında bilgi vermelerinden endişe ediyor" diye konuştu.

Merkezi Irak'ın başkenti Bağdat'da bulunan "Irak İnsan Hakları Örgütü" adlı sivil toplum kurumu, terör örgütü IŞİD'in Haziran 2014'te Musul'u ele geçirmesinden bu yana bu örgütün işlediği suçlara yönelik çalışmalarda bulunuyor.

Irak'ta IŞİD'in 10 Haziran 2014'te, Musul'u, ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Ordu ile Peşmerge güçleri, IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeleri kurtarmak için operasyonlar düzenlerken ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna hava desteği sağlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD onu da yasakladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN