Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: ile düşman değiliz

Giriş Tarihi: 23.2.2015 09:25
Hamas: Mısır ile düşman değiliz

Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Heniyye, Gazze'ye uyguladığı abluka ve tampon bölgeye razı olmasalar da ile düşman olmadıklarını açıkladı.

Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Hamas ve Kassam Tugayları'nın İsrail ordusundan başka bir orduyla askeri mücadeleye girmeyeceğini söyledi.

Gazze'nin Refah bölgesinde İsrail hapishanelerinden tahliye edilmiş mahkumları ziyareti sırasında konuşan Heniyye, "Hamas ve askeri kanadı Kassam Tugayları silahı sadece işgalci İsrail'e karşı doğrultur. Hiçbir zaman Araplara veya başka kişilere karşı silah doğrultmayacak" ifadelerini kullandı.

Heniyye, yargısının 31 Ocak'ta Kassam Tugayları'nın terör örgütü olduğu yönünde karar vermesini eleştirerek, "Her ne kadar Gazze'ye uyguladığı abluka ve tampon bölgeye razı değilsek de bu, silahları Mısır tarafına çevirdiğimiz anlamına gelmez. Mısır bizim düşmanımız değildir" değerlendirmesinde bulundu.

Mısır basını hemen hemen her gün Hamas ve onun siyasi kanadı İzzettin el-Kassam Tugayları'nı Sina'daki saldırılara karışmakla suçlarken, Hamas bunları reddediyor.

Bazı Mısırlı basın mensupları, son zamanlarda televizyon programlarında yaptıkları açıklamalarda, Mısır ordusundan Hamas'ı vurmasını istemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamas: Mısır ile düşman değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN