Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın gizli e-maili basına sızdı!

Katolikler'in ruhani lideri Francesco’nun, Arjantinli bir arkadaşına gönderdiği e-mailin ortaya çıkması ’yı kızdırdı.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 20:36 Güncelleme Tarihi: 24.2.2015 20:59
Papa'nın gizli e-maili basına sızdı!
Katolikler'in ruhani lideri Francesco'nun, Arjantinli bir arkadaşına gönderdiği özel bir elektronik postanın (e-mail) ortaya çıkması 'yı kızdırdı.

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Arjantinli , çocukların ve kadınların istismarı, uyuşturucu ve insan ticaretine karşı faaliyet gösteren, Arjantin merkezli 'La Alameda' adlı sivil topluk kuruluşunun başkanı, aktivist ve politikacı Gustavo Vera'ya bir elektronik posta gönderdi.

Postanın içeriğine ilişkin bir TV kanalına açıklama yapan Gustavo Vera, Papa'nın, artış gösteren uyuşturucu kullanımı ve trafiğinin kontrol altına alınmaması halinde Arjantin'in de yakın zamanda Meksika'ya dönüşeceği uyarısında bulunarak, "Oradaki durum dehşet verici" yorumunu yaptığını anlattı.

Vera'nın yazdığı bir postaya cevaben 21 Şubat'taki mesajında bu ifadeleri kullanan Papa'nın tavrından rahatsızlık duyan Meksika ise, diplomatik yollarla Kutsal Makam'ı () protesto ettiğini açıkladı.

Meksika Dışişleri Bakan yardımcılarından José Antonio Meade, ülkedeki Kutsal Makam temsilcisi Christophe Pierre ile bir araya geldiğini ve onu diplomatik notadan haberdar ettiğini belirterek, "Bu notayla, Papa Francesco'nun özel bir yazışma ile yaptığı açıklamalar karşısındaki üzüntü ve endişelerimizi bildirdik. Meksika'yı damgalamak yerine daha üretken şeyler yapılabilir" dedi.

Meade ayrıca, ülkesinin uyuşturucu problemiyle başa çıkmak için çok çaba sarf ettiğini de savundu.

Papa'nın özel yazışmaları üzerine her zaman yorum yapmaktan kaçınan Kutsal Makam Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi'nin ise, bu durum karşısında ne bir yalanlama ne de kabul etmeye ilişkin bir açıklama yaptığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'nın gizli e-maili basına sızdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN