Son saldırılarda İsrail'in sakladığı gerçek!

Giriş Tarihi: 1.3.2015 19:37 Güncelleme Tarihi: 1.3.2015 20:43
Son saldırılarda İsrail'in sakladığı gerçek!

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği son saldırılarda, 298 askerinin engelli kaldığı bildirildi.

Kanal-2 televizyonunda yer alan haberde, ordu ve sağlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda 298 İsrail askerinin bedensel engellerinin yanı sıra psikolojik rahatsızlıklara da yakalandığı belirtildi.

"ASKER TAZMİNAT İSTİYOR"


Askerler tarafından ''engelli kabul edilmeleri ve kendilerine tazminat ödenmesi'' talebiyle Savunma Bakanlığına 503 dilekçe gönderildiği ifade edilirken, bazı taleplerin kabul edildiği, konuyla ilgili kimi taleblerin de incelendiği kaydedildi.
Konuyla ilgili yetkililerden henüz açıklama yapılmadı.

2 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLMUŞTU


İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarında 2 binden fazla Filistinli hayatını kaybetmiş, binlerce bina yıkılmış veya hasar görmüştü. İsrail tarafında ise 66 asker, 4 sivil ve 1 yabancı uyruklu işçi olmak üzere 71 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

"FİLİSTİN DİRENİŞİNİN KAHRAMANLIĞININ GÖSTERGESİ"

Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlenen son saldırılarda 298 askerinin engelli kaldığına dair açıklamasını, "Filistin direnişinin kahramanlığının göstergesi" olarak nitelendirdi.

Hamas Sözcücü Sami Ebu Zuhri, yazılı açıklamasında, "İsrail ordusunun, askerlerinin engelli kaldığı yönündeki itirafı, Filistin direnişinin kahramanlığı ve kudretinin göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Zuhri, "İsrail ordusunun açıklamaları, Mısır mahkemelerinde yapıldığı gibi direnişin kötülenmesini ve suçlanmasını değil, ödüllendirilmesini gerektirir" ifadelerine yer verdi.

Kanal-2 televizyonunda, ordu ve sağlık kaynaklarına dayanılarak verilen haberde, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda 298 İsrail askerinin bedensel engellerinin yanı sıra psikolojik rahatsızlıklara da yakalandığı belirtilmişti.

Askerler tarafından, ''engelli kabul edilmeleri ve kendilerine tazminat ödenmesi'' talebiyle Savunma Bakanlığına 503 dilekçe gönderildiği, bazılarının kabul edildiği, bir kısmının da incelendiği bildirilmişti.

İsrail'in, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarında 2 binden fazla Filistinli hayatını kaybetmiş, binlerce bina yıkılmış veya hasar görmüştü. İsrail tarafında ise 66 asker, 4 sivil ve yabancı uyruklu işçi olmak üzere 71 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son saldırılarda İsrail'in sakladığı gerçek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN