Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Utanç: Katledilen sivilin 'bedeli' 3 bin 426 dolar

Giriş Tarihi: 1.3.2015 19:36
Utanç: Katledilen sivilin 'bedeli' 3 bin 426 dolar

tarafından 'da 'yanlışlıkla' katledilen her bir sivil Afgan için ortalama 3 bin 426 dolar 'Acı parası' ödediği ortaya çıktı.

Süddeutsche Zeitung gazetesinin The Intercept internet sitesindeki habere göre, , Agfanistan'da katledilen her sivil için ortalama 3 bin 426 dolar ödüyor.

8 ÖLÜ KOYUN İÇİN 1799 DOLAR

Hasarlara ödenen tazminatın insan hayatından çok daha yüksek olduğu 'da, ABD yanan bir ev için 20 bin dolar, hasar gören 1 kamyon için 14 bin 756 dolar, 8 ölü koyun için ise 1799 dolar tazminat öderken, katledilen sivil her bir Afgan için ortalama 3 bin 426 dolar değer biçti.

AYDA 4 BİN DOLAR, ÇOCUKLAR İÇİN 2 BİN 400 DOLAR

The Intercept tarafından açıklanan verilerde, ABD yönetiminin el arabası üzerinde hasar gören aynalar için 4 bin 57 Dolar tazminat öderken, Amerikan operasyonunda katledilen bir çocuk için 2 bin 414 Dolar 'acı parası' ödediği, zırhlı bir araç tarafından ayakları ezilen bir çocuğun ailesine ise 11 bin dolar tazminat ödediği belirtiliyor.

YAPTIĞI İŞE GÖRE ÖLÜM TAZMİNATI

Gazetenin haberine göre, ABD tarafından ödenen tazminatın miktarı, katledilen kişinin ne iş yaptığıyla da yakından ilgili. Örneğin katledilen 28 yaşındaki bir doktora ödenen tazminat katledilen bir çocuğa göre daha yüksek olurken, kız çocuklarına ödenen acı parası erkeklere göre daha az.

ALMANLAR DA 5 BİN DOLAR ÖDEMİŞ

Afganistan'da katledilen siviller için 'nın ise ortalama 5 bin dolar ödediği belirtiliyor. Habere göre, Almanlar da, hasar gören her bir araç için bir insana ödenenin iki katı tazminat ödemiş. Alman Savunma Bakanlığı verilerine göre, Almanya'nın Afganistan'da 1.1 milyon dolar tazminat ödediği hatırlatılıyor.

İNGİLİZLER İÇİN BİR AFGANIN DEĞERİ 4 BİN 500 DOLAR

Haberde Savunma Bakanlığı'nın katledilen 186 sivil Afgan için ortalama 3 bin Sterlin (yaklaşık 4 bin 500 dolar) ödediği de belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Utanç: Katledilen sivilin 'bedeli' 3 bin 426 dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN