Türkiye'nin en iyi haber sitesi

havalimanlarında yeni uygulama

korkusu nedeniyle Birliği ülkeleri havalimanlarında yeni bir uygulama başlattı.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 14:07
Avrupa havalimanlarında yeni uygulama

Mart ayı itibariyle ey bagajları daha sıkı kontrol edilecek. Yeni uygulamalarda havaalanlarında patlayıcı algılama sistemleri (EDS) cihazları bulundurma mecburiyeti getirildi.

Artan saldırıları ve teröristler tarafından geliştirilen metotlar, Birliği ülkelerini yeni yeni önlemler almaya zorladı. Mart ayı itibariyle uygulamaya konan önlemler gereği el bagajlarının sıkı kontrol edilmesi ve muhtemel plastik patlayıcılara karşı her havaalanına patlayıcı algılama sistemleri (EDS) cihazları bulundurma mecburiyeti getirildi. El bagajlarının daha sıkı kontrol edilebilmesi için personelin yeniden eğitime tabi tutulması kararlaştırıldı.

Yeni uygulamanın milyonlarca ek maliyet getireceği ve yolcuların daha uzun beklemek zorunda kalacağı, bu nedenle daha erken havalimanlarına gelmeleri gerektiği kaydedildi. Son zamanlarda havaalanlarında yakalanan ve teröristlerin geliştirdikleri yeni sistemlerden dolayı böyle bir uygulamaya gidildiği ifade edilirken, özellikle bilgisayar ve elde taşınan kamera, ütü ve saç kurutma makinesi gibi elektrikli ve elektronik cihazların patlayıcı algılama EDS sistemiyle daha ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmesi mecburiyetinin getirildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa havalimanlarında yeni uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN