İran'dan Obama'ya sert yanıt

ABD Kongresi'ne bugün hitap edecek Netanyahu'nun konuşmasının odak noktasını İran'ın nükleer programı oluşturacak. Obama, Netanyahu'nun elindeki bu kozu almak için İran'a nükleer programını 10 yıl dondurma teklifinde bulundu. ABD'nun bu teklifine Tahran'dan jet "ret" yanıtı geldi.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 15:04 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 16:04
İran'dan Obama'ya sert yanıt
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Cumhuriyetçi Parti'nin davetlisi olarak bugün ABD Kongresi'ne hitap edecek. Netanyahu'nun konuşmasında ABD'nin İran'la yaptığı nükleer müzakereleri gündeme getirmesi bekleniyor.

"İRAN NÜKLEER PROGRAMI 10 YIL DONDURSUN"

ABD Başkanı Barack Obama, Netanyahu'nun elindeki bu kozu olmak için hamle yaptı. Obama, İran'la olası bir anlaşmanın olması için Tahran'ın nükleer programını en az 10 yıl durdurması gerektiğini söyledi.

Netanyahu'nun ABD Kongresi'ndeki konuşması öncesi açıklama yapan ABD Başkanı Obama, "Eğer İran, nükleer programını en az 10 yıl dondurmayı kabul ederse ancak o zaman İran'ın nükleer bomba istemediğine ikna olabiliriz" dedi.

Obama'nın "Nükleer programınızı 10 yıl dondurun" teklifine Tahran'dan jet yanıt geldi. İran yarı resmi Fars Haber Ajansı, Obama'nın teklifini Tahran'ın "kabul edilemez" bulduğunu duyurdu.

Tahran tarafından yapılan açıklamada, "Obama'nın bu duruşu kabul edilemez ve müzakereleri tehdit eder nitelikte. İran haddini aşan ve mantıksız teklifleri kabul etmeyecektir" denildi. Ayrıca...

ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan Obama'ya sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN