Davutoğlu'ndan 'a operasyonu açıklaması

Başbakan Davutoğlu, 'da 'e yönelik operasyonla ilgili, "Şu ana kadar sürdürülen çalışmalar dışında bir çalışma gündeme gelirse Türkiye'nin yapacağı katkılar konusunu da ele alırız" dedi.

Giriş Tarihi: 4.3.2015 00:54 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 09:54
Davutoğlu'ndan Musul'a operasyonu açıklaması
Başbakan , Portekiz Başbakanı Passos Coelho ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu, 'da 'e yönelik operasyonla ilgili olarak, "Bundan sonraki aşamada, ortada şu anda hemen beyan edilmiş bir operasyon ya da şu ana kadar sürdürülen çalışmalar dışında bir çalışma gündeme gelmiş değil. Gelmesi halinde Türkiye'nin yapacağı katkılar konusunu da tabii ki ele alırız" dedi.TÜRKİYE IŞİD OPERASYONUNA KATILACAK MI?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bundan sonraki aşamada, ortada şu anda hemen beyan edilmiş bir operasyon ya da şu ana kadar sürdürülen çalışmalar dışında bir çalışma gündeme gelmiş değil. Gelmesi halinde Türkiye'nin yapacağı katkılar konusunu da tabii ki ele alırız" dedi.

'Avrupa'nın kaderi, Türkiye'nin kaderinden ayrı düşünülemez'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin AB üyeliğine ilişkin, "Avrupa'nın kaderi, Türkiye'nin kaderinden ayrı düşünülemez ama Türkiye, kendi kaderini Avrupa'da Türkiye karşıtlarının eline de bırakmaz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Portekizli mevkidaşı Passos Coelho ile düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkçe ve Portekizcenin her iki ülkede yaygın olarak öğretilmesinin son derece önemli olduğuna değinen Başbakan Davutoğlu, 5 Mayıs'ta Ankara'da Dünya Portekizce Günü'nün kutlanılacağını söyledi. Davutoğlu, "Portekizce ve Türkçe çok geniş coğrafyada kullanılan iki dil. Milli Eğitim Bakanlıklarımız arasında başlatılan bu faaliyetle iki halkın dostluğunu tahkim edecek, güçlendirecek bir özellik taşıyor. Eminim Türk şirketleri yatırım yaptıkça, Portekiz şirketleri yatırım yaptıkça hem Türkçe hem Portekizce konuşan profesyonel yöneticilerin sayısı ciddi bir artış gösterecektir" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Musul'a operasyonu açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN