Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD: Elimizde Rusya'ya ait fotoğraflar var

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı, Ukrayna'nın doğusundaki Rusya'nın askeri faaliyetlerine ilişkin ellerinde uydu fotoğraflarının bulunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 22:06 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 23:14
ABD: Elimizde Rusya'ya ait fotoğraflar var
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Anthony Blinken, ülkesinin henüz Ukrayna'ya savunma nitelikli silah verme konusunda karar almadığını belirtti.

Blinken, temaslarda bulunmak üzere geldiği Kiev'de, gazetecilere açıklamalarda bulundu.


SİLAH YARDIMI KONUSUNDA HENÜZ KARAR ALMADIK


Blinken, ülkesinin Ukrayna'ya silah yardımında bulunma konusunu ele aldığını kaydederek, henüz Ukrayna'ya savunma nitelikli silah verme konusunda karar alınmadığını belirtti. Blinken, son yıllarda ABD'nin Ukrayna'nın güvenliği, ayrılıkçılardan ve saldırganlardan korunması için büyük ölçüde yardım yaptığını hatırlatarak, bunların çağdaş radar, gece dürbünleri ve çeşitli diğer malzemeler olduğunu dile getirdi.

120 MİLYON DOLARLIK TEKNİK YARDIM YOLDA


ABD'nin Kiev Büyükelçisi Geoffrey Pyatt da, ABD'nin bu yıl Ukrayna ordusunun donatılması için 120 milyon dolarlık teknik yardım yapma konusunda karar aldığını kaydederek, halen görüşülmekte olan tek sorunun ise, silah yardımı yapılıp yapılmayacağı meselesi olduğunu ifade etti.

RUSYA'NIN UKRAYNA'DAKİ VARLIĞINA İLİŞKİN ELİMİZDE UYDU FOTOĞRAFLARI VAR


Pyatt, Ukrayna'ya silah yardımı yapılmasının, ülkenin savunma sektöründe reformların yapılması kadar önemli olmadığını da dile getirdi. Pyatt, ayrıca ABD'nin elinde Ukrayna'nın doğusundaki Rus askeri varlığını ispat eden çok sayıda uydu fotoğraflarının bulunduğunu ifade ederek, Rusya'nın doğudaki krizdeki rolünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: Elimizde Rusya'ya ait fotoğraflar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN