Şimdi de e-esrar yaptılar

Giriş Tarihi: 6.3.2015 09:56 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 10:06
Şimdi de e-esrar yaptılar

e-sigara'dan sonra şimdi de e-esrar yapıldı. Hollandalı bir şirket, gerçeğine yakın tat ve ve kokuya sahip "elektronik esrar" üretti. Uzmanlar üretilen e-sigara ve e-esrarı özendirici bulduğunu açıkladı.

"E-njoint" adı verilen elektronik esrarın, kasları gevşettiği ve kullanıcılara rahatlama hissi verdiği belirtiliyor. Toksik madde ve nikotin içermeyen elektronik esrarın "yüzde yüz doğal" olduğu ve yasal olarak satılacağı belirtiliyor. Hollanda'nın Delft kentinde bulunan E-njoint adlı şirket, son yıllarda yoğun biçimde kullanılmaya başlanan "e-sigara"dan ilham aldı. Şirket, tütün zararlarını ve bağımlılığını azlatmak amacıyla geliştirilen e-sigarayı, esrar için de uygulamaya karar verdi.

"KAFAYI BULMA AROMASI"

Geçen yıl üretilen "e-esrar", yoğun meyve tadı nedeniyle beğenilmemişti. Bunun üzerine E-njoint, Avrupa ve Amerika'daki laboratuarlarla ortak bir çalışma yaptı. Şirketten verilen bilgiye göre, laboratuvar çalışmaları sonunda kullanıcılara, "kafayı bulma" duygusu veren bir aroma geliştirildi. Üstelik bu aroma, gerçek esrar tadı ve kokusuna da sahip.

DOĞAL OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Şirket yetkilileri, "e-esrar"ı kullananların kaslarında rahatlama olduğu ve neşe hissi yaşadıklarını belirtiyor. Yetkililere göre, elektronik esrar, gıda ve içecek endüstrisinde kullanılan maddelerden üretildi. E-njoint şirketi, elektronik esrarın tamamen doğal olduğunu, nikotin, katran veya toksik madde içermediğini vurguluyor. Bu nedenle tütün ürünlerine uygulanan yaş sınırılamasının, elektronik esrar için geçerli olmayacağını savunuyor. Tadı ve kokusuyla kulananlara, esrar içmiş duygusu veren, "e-esrar"ın yakında raflarda yerini alması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi de e-esrar yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN