Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD şuursuzluğu

IŞİD vahşeti artık düğünler ve sinemalarda eğlence, siyasi şovlara malzeme olarak kullanılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 7.3.2015 09:45 Güncelleme Tarihi: 7.3.2015 09:47
IŞİD şuursuzluğu

IŞİD'in Suriye ve Irak'ta rehin aldığı kişileri infaz ederken uyguladığı şiddet yöntemleri dünyayı sarsarken, bazıları bu görüntüleri siyasi propagandalarına alet edip eğlencelerine 'tema' olarak kullanmaya başladı

TURUNCU TULUMLA SEÇIM PROPAGANDASI

İsrail'de 17 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde aşırı dinci Bayit Yehudi Partisi'nden aday olan kadın politikacı Anat Roth, kampanyasında IŞİD temasını kullandı. Roth, turuncu tulum giyip 'IŞİD infazcısı' kılığındaki bir kadının önünde diz çöktü. Fotoğrafı Facebook sayfasında paylaşan Roth, altına, "Bayit Yehudi'ye destek artmazsa sonumuz bu olur" diye yazdı. Roth, tepkiler üzerine fotoğrafı Facebook'tan kaldırdı. Ancak fotoğrafın sosyal medyada binlerce kez paylaşılmasına engel olamadı.

IŞİD İNFAZI TEMALI DÜĞÜN

Mısır'da bir çift, düğün töreni için 'IŞİD teması'nı seçti. Ahmed Şehata adındaki damat ve arkadaşları kar maskesi taktı, Gelin ve damat IŞİD'in rehinelerini koyduğu gibi bir kafese girdi ve ellerindeki bıçakları çarpıştırıp dans etti. Damat, "Bu fikir 2 hafta önce aklıma geldi. IŞİD'in eylemlerinin düğünü farklı kılacağını düşündüm" dedi. Gelin ise bu planların kendisine sürpriz olduğunu ve biraz korktuğunu söyledi. Video, Mısır'da en çok paylaşılan videolar arasına girdi.

SiNEMADA VAHŞET

Suriye'deki iç savaşın enkaza çevirdiği Halep'te derme çatma bir sinemada IŞİD'in en kanlı infaz görüntüleri perdeye yansıyor. Yere oturan seyirciler, küçük bir projektör cihazının yansıttığı IŞİD propaganda filmlerini izliyor. Görüntülerin büyük bölümü örgüt militanlarının Batılı rehineleri infaz etmesine ilişkin. Kafa kesme görüntüleri, aralarında 8-9 yaşlarındaki çocukların da bulunduğu seyircilere sansürsüz olarak izlettiriliyor. Özellikle Ürdünlü pilot Muath el Kaseasbeh'in bir kafes içine konulup yakılması sahneleri büyük ilgi görüyor. Basit kurguyla bir araya getirilen görüntüler sona erdiğinde başa sarılıyor ve bir daha gösteriliyor. (Habertürk)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD şuursuzluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN