Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da yasağı

'daki Sarayı'nda çubuğu kullanılması yasaklandı. Versailles Sarayı'nı hergün binlerce kişinin ziyaret ettiği ve bazı salonların son derece kalabalıklaştığı kaydedilerek, selfie çubuklarının değerli resim, heykel ve halı gibi sanat eserlerine zarar verebileceği ifade edildi.

Giriş Tarihi: 9.3.2015 17:12
Versailles'da selfie yasağı
Sarayı'nı hergün binlerce kişinin ziyaret ettiği ve bazı salonların son derece kalabalıklaştığı kaydedilerek, çubuklarının değerli resim, heykel ve halı gibi sanat eserlerine zarar verebileceği bildirildi.

BBC'de yer alan habere göre, cep telefonuyla daha uzaktan ve geniş bir açıdan, kullanıcının veya bir grubun fotoğrafını çekme olanağı sağlayan, dolayısıyla turistler arasında büyük rağbet gören selfie çubukları, geçen yıl "en yararlı keşifler" arasında yer almıştı.

ABD'nin başkenti Washington'daki Smithsonian müzesiyle, New York'taki MoMA (Modern Sanatlar Müzesi) ve Canberra'daki Avustralya Ulusal Müzesi, selfie çubuklarının kullanımını yasaklayan kurumlar arasında sayılıyor. Versailles, Avrupa'da bu yasağı getiren ilk müze oldu.

Paris'teki Louvre Müzesi'yle ve Pompidou Sanat Merkezi'nin de selfie çubuklarını yasaklamayı düşündüğü belirtilmekte.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Versailles'da selfie yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN