Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad'in eski kimyasal şefinden şok itiraflar

Giriş Tarihi: 11.3.2015 20:23 Güncelleme Tarihi: 11.3.2015 20:45
Esad'in eski kimyasal şefinden şok itiraflar

'nin eli kanlı lideri Esad'in eski kimyasal silah şefi el-Sakat, korkunç açıklamalarda bulundu.

Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eski kimyasal silah şefi Zahir el-Sakat, son 48 içinde Esad'ın tekrar kimyasal silah kullandığını 11 kişinin yaralandığını söyledi. Sakat, 'ın aracılığıyla Esad'e kimyasal silah desteği verdiğini iddia ederek, kendilerine verilmesi takdirde İran'ı ve Hizbullah'ı vuracaklarını söyledi.

Halep Devrim Güçleri heyeti Gaziantep'te bir basın toplantısı düzenledi. BM'nin kimyasal silahlarla ilgili almış olduğu karara ilişkin düzenlenen basın toplantısına Esad'in eski kimyasal silah şefi general Zahir el-Sakat, Halep Devrim Güçleri üyeleri katıldı. El-Sakat, biz kendi imkanlarıyla kimyasal silah saldırılarını duyuracaklarını ifade etti. BM'nin kendilerine yardımcı olmayacakları durumunda kendi imkanlarıyla, medyayla, kendi güçleriyle ve halkın üzerinden bu meseleyi çözmeye çalışacaklarını söyledi.

KİMYASAL SİLAHLAR İRAN'DAN GELİYOR

General Zahir el-Sakat, "Bu kimyasal saldırılar durmalı. Kimyasal silahın içinde bulunan klorin maddesi olan kimyasal silahların temel maddesi İran'da üretiliyor. İran Hizbullah aracılığıyla Suriye'ye gönderiyor. Bunun mutlaka durması gerekiyor. Suriye'de bulunan kimyasal silahlar özellikle İran'dan geliyor. Ortadoğu'da bu silahları üreten tek devlet İran'dır "dedi

BİZİM ELİMİZDE OLSA İRAN'I VE HİZBULLAH'I VURURDUK

Son 48 saat içinde Suriye'de tekrar kimyasal silah kullanıldığını ifade eden General, bu saldırılarda 11 kişinin yaralandığını söyledi. el-Sakat, "Kendi elimizde olsa İran'ı ve Hizbullah'ı vururduk. Ama o kimyasal silahlar hep muhalif bölgelere atılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad'in eski kimyasal şefinden şok itiraflar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN