Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek suçu pizza dağıtmak

Rizeli Mustafa Özseferoğlu, Boston bombacılarından biriyle 2009'da pizza dağıttı. Sırf bu nedenle 1.5 yıldır ABD'de boşu boşuna hapiste tutuluyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015
Tek suçu pizza dağıtmak
Çeçen asıllı Tsarnaev kardeşler tarafından gerçekleştirilen Boston bombalamaları sonrasında, Mustafa Özseferoğlu adlı bir Türk'ün de 13 Eylül 2013'te tutuklandığı ortaya çıktı. Özseferoğlu'nun (29) terör saldırısıyla bağlantısını kanıtlayamayan ABD yetkili makamları Rizeli Türk'ün, kardeşlerden büyüğü olan Tamerlan ile 2009 yılında beraber pizza dağıtmasını tutuklanması için yeterli gördü. ABD'de doğan 4 yaşında ağır hasta Osman isimli bir oğlu da olan Özseferoğlu yasadışı göçmen statüsünde bulunduğu ABD'den sınır dışı edilmemek için 1,5 yıldır hukuk savaşı veriyor. The Daily Beast'e konuşan genç baba Ellisvan Creveld adlı nadir görülen kemik hastalığı bulunan oğlunun yolculuğa dayanamayacağını, kendisinin Türkiye'ye döndükten sonra askerlik yapmak zorunda olduğu için çocuğa bakamayacağını söylüyor.

TERÖR SUÇLAMASI YOK
2009 yılında Tamerlan Tsarnaev ile bir süre pizza dağıtan Özseferoğlu aralarında iş icabı geçen telefon görüşmeleri nedeniyle hakim karşısına çıkarılmış. Özseferoğlu saldırıların gerçekleştirildiği düdüklü tencereler nedeniyle de şüphe altında tutuluyor. Özseferoğlu'nun avukatı Carlos Estrada, "Müvekkilimin daha önce aldığı düdüklü tencereye ait kullanım kılavuzunu bombalamalara yakın bir zamanda çöpe atması üzerinde şüphe oluşturulmak için kullanılıyor. Fakat hakkında hiçbir terör suçlaması yok" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek suçu pizza dağıtmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN