Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Irak ordusu Tikrit'e girdi

Irak ordusu, 2 haftalık kuşatmanın ardından dün, Bağdat'la Musul arasındaki stratejik bir şehir olan Tikrit'e girdi. Ordu şehri düşürebilirse, bahar aylarında Musul'a yönelecek

Giriş Tarihi: 12.3.2015
Irak ordusu Tikrit'e girdi
Gönüllü Şiiler'in desteğiyle hareket eden Irak ordusu, IŞİD'in elindeki en büyük ve en stratejik şehirlerden biri olan Tikrit'e girmeyi başardı. İki haftadır Tikrit'i kuşatan ordu güçleri, dün şehre kuzey taraftaki Kadisiyye'den giriş yaptı. Mühimmat akışı sayesinde, askerlerin kısa süre içinde konuşlanmayı başardığı belirtildi. Selahaddin vilayetinin Emniyet Müdürü Kheyon Raşid "IŞİD militanları sivillerin araçlarına el koyarak kaçmaya çalışıyor" dedi. 30 bin kişinin katıldığı operasyona rağmen, birlikler güney ve batı bölgelerinde henüz ilerleme kaydedemedi. Bağdat'a 180 km uzaklıktaki Tikrit'ten sonra, Irak ordusu Musul'a doğru harekete geçecek. Fakat bölgeden gelen haberlere göre Tikrit'teki IŞİD militanları, Bağdat ordusunu sokak savaşlarına çekmeyi hedefliyor. Bu tür çatışmaların, ordunun ilerleyişini yavaşlatması bekleniyor.

ÇOCUK İNFAZCI
IŞİD'in yeni videosunda "Mossad Ajanı" olarak ilan edilen İsrailli Arap İsmail Musallam'ın, 10 yaşındaki bir çocuk tarafından vurulduğu görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak ordusu Tikrit'e girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN