Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan şok tehdit: Oraları vuracağız!

, Big Ben ve Eyfel Kulesi'ni havaya uçuracağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 12:30 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 12:38
DEAŞ'tan şok tehdit: Oraları vuracağız!
Suriye ve Irak'ta ağır yenilgiler alan Avrupa'nın önemli başkentlerinde bombalı eylemler düzenlemekle tehdit etti. DEAŞ basın sözcüsü Muhammed el Adnani, İngiliz parlamento binası "Big Ben" ve Paris'teki "Eyfel Kulesi"ne saldırılar düzenleyeceklerini söyledi.

DEAŞ basın sözcüsü Muhammed el Adnani yayınladığı 27 dakikalık videoda Avrupa ülkelerini vurmakla tehdit etti.

DEAŞ'ın Suriye ve Irak'da ağır yenilgiler aldığı haberlerini yalanlayan Adnani, "İslam Devleti güçlü, daha da güçlü olmaya devam ediyor ve zafere ulaşacak" dedi.

Kobani'den IŞİD'in zaferle ayrıldığını iddia eden Muhammed el Adnani, "Pentagon küçük bir kasabayı aylar sonra geri almayı kutluyorsa bu İslam Devleti için büyük zafer" dedi.

ABD'nin Kobani gibi küçük kasabaları geri almak için savaştığı bir dönemde DEAŞ'ın gözünü dünya metropollerine çevirdiğini ileri süren Adnani, ", Big Ben ve Eyfel Kulesi'ni havaya uçuracağız" şeklinde konuştu.

İslam tüm dünyaya hükmedene kadar İslam Devleti'nin savaşının devam edeceğini belirten Muhammed el Adnani, "O gün Hristiyan ve Yahudilere iki seçenek sunulacak. Ya din olarak İslam'ı seçecekler ya da ikinci vatandaş statüsünü kazanmak için kelle vergisi ödeyecekler" dedi.

"BOKO HARAM'IN BİATINI KABUL EDİYORUZ"

DEAŞ sözcüsü Muhammed el Adnani, Nijerya ve çevresinde terör estiren İslamcı Boko Haram'ın kendilerine biat etmesini de kabul ettiklerini açıkladı.

DEAŞ YARGICINI İDAM ETTİ

İnfazlarıyal gündeme gelen DEAŞ'ın bu kez kendi yargıcını idam ettiği de öne sürüldü.

Alman Der Spiegel'in internet sayfasında yer verdiği habere göre, DEAŞ şeriat komisyonu sorumlusu Tunus kökenli yargıç Abu Jaafar al-Hattab'ı tekfir anlayışını gereğinden fazla kullanarak, idam kararlarında aşırıya kaçtığı gerekçesiyle öldürdü.

Hattab ile birlikte tekfir anlayışını aşırı yorumlayan üst düzey DEAŞ sorumlularının da tutuklandığı belirtildi. Hattab'ın idam edildiği ancak diğer tutukluların akıbetinin bilinmediği açıklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ'tan şok tehdit: Oraları vuracağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN