Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Esed ile görüşmek zorundayız

Savaşın beşinci yılına giren için Dışişleri Bakanı John , Washington yönetiminin 'er geç' Suriye'de Devlet Başkanı Beşar 'la görüşmek zorunda kalacak dedi. CIA Başkanı John Brennan da bir süre önce, Washington yönetiminin Suriye'de IŞİD gibi örgütlerin hakim olması tehlikesi nedeniyle rejimin yıkılmasını istemediğini söylemişti.

Giriş Tarihi: 15.3.2015 16:51
Kerry: Esed ile görüşmek zorundayız
'de onbinlerce insanın hayatını kaybettiği iç savaş beşinci yılına girerken CBS Televizyonu'na konuşan Dışişleri Bakanı John , Washington yönetiminin 'eninde sonunda' Beşar yönetimiyle müzakere etmek zorunda kalacağını söyledi.

Kerry, "Er geç müzakere etmek zorunda kalacağız. Ben 1'inci Cenevre Konferansı kapsamında müzakere etmeye her zaman gönüllü oldum" diye konuştu.

CIA Başkanı John Brennan da bir süre önce, Washington yönetiminin Suriye'de IŞİD gibi örgütlerin hakim olması tehlikesi nedeniyle rejimin yıkılmasını istemediğini söylemişti.

Brennan, New York Dış İlişkiler Konseyi'nde yaptığı konuşmada, ABD yönetiminin rejimin çökmesi halinde yerini kimin alacağına dair endişeleri olduğunu belirterek "Bence bu meşru bir endişe" demişti.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clipper ise yine kısa bir süre önce, "Ne Rusya, ne ABD, ne IŞİD'e karşı uluslararası koalisyonun üyeleri ne de bölgedeki devletler… hiçbirimiz Şam'daki hükümetin ve siyasi kurumların çökmesini istemiyoruz" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerry: Esed ile görüşmek zorundayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN