Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 kişi hakkında kararı

Mahkeme aralarında 'in lideri Muhammed Bedi ve 13 yöneticisinin de olduğu 27 kişi hakkında kararı aldı.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 13:37
27 kişi hakkında idam kararı
Ceza Mahkemesi, haklarında kararı verdiği lideri Muhammed Bedi ve 13 yöneticinin dosyasını, görüşünü almak üzere Müftüsü'ne göndermeyi kararlaştırdı.

Kahire'deki Polis Akademisi'nde hâkim Muhammed Naci Şahata başkanlığında toplanan mahkeme kamuoyunda 'Rabia Operasyonlar Odası' olarak bilinen davanın karar duruşmasının 11 Nisan'da yapılmasını kararlaştırdı.

Davada Muhammed Bedi ile birlikte İhvan liderlerinden Muhammed Gazlan, Ahmed Ebu Bereke, Sad Huseyni ve Salah Sultan da yargılanıyor.
'Rabia Operasyonlar Odası Davası' olarak bilinen davada mahkeme sanıklara, Mursi'nin devrilmesinin ardından Rabia ve Nahda meydanlarında kaos çıkarmak ve devlete karşı gelmek için operasyon birimleri oluşturma suçlaması yöneltiliyor. Sanıklara bunun yanında polis merkezlerini basmak, özel mülkiyet ve kiliselere saldırı planlama suçlamaları da yöneltiliyor.

Mısır'da mahkemeler kanun gereği haklarında idam kararı verilecek mahkûmların dosyalarını görüşünü almak üzere müftüye gönderiyor. Ancak müftünün görüşü idamlar konusunda bağlayıcı değil. İdam konusunda yetki mahkeme heyetinin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 kişi hakkında idam kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN