Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD: için 'de gelecek yok

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, John 'nin katıldığı bir televizyon programında konusunda rejimle müzakere yapılması gerektiği açıklamasıyla, Suriye Devlet Başkanı Beşar 'ı kastetmediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:24
ABD: Esad için Suriye'de gelecek yok
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü , başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Dışişleri Bakanı 'nin açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı.

'de uzun süredir siyasi çözümü savunduklarına değinen Psaki, "Dışişleri Bakanı Kerry ve yönetimden çok sayıda kişinin birçok kez söyledikleri gibi Suriye'deki insanların acılarını sona erdirmenin tek yolu Cenevre ilkeleri ile uyumlu gerçek siyasi çözümden geçiyor. rejiminden temsilcilerin de bu sürecin bir parçası olması kaçınılmaz. Ama Bakan Kerry'nin sözünü ettiği taraf Esad'ın kendisi olamaz, asla olamaz" dedi. Psaki, başka bir soruya verdiği yanıtta da, Esad için Suriye'de herhangi bir gelecek olmadığını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Amerikan CBS televizyonuna katıldığı bir programda Suriye'de yalnızca siyasi çözümün mümkün olduğunu belirterek, ABD yönetimin Esad rejimi ile müzakere etmek zorunda olduğunu dile getirmişti.

ANKARA'DAN ESAD TEPKİSİ
ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin 'Esad'la görüşmek zorunda kalacağız' sözlerine Ankara'dan sert yanıt geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Esed'le müzakere edecek ne var" diye tepki gösterirken, AB dışişleri bakanları da Şam rejiminin IŞİD'e karşı savaşta ortak olamayacağını bildirdi. Suriye Devlet Başkanı Esad ise "Açıklamaları dinliyoruz, somut adımları beklememiz gerek ancak o zaman karar veririz" diye konuştu.
'dan da Kerry'ye tepki geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, "Çözüm, Sayın Esad'ın değil, rejimin kurumlarının kaldığı siyasi bir geçiştir. Bunun dışında Sayın Esad'ı koltukta tutan her türlü çözüm IŞİD'e kesin olarak skandal ve kocaman bir hediye olacaktır" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: Esad için Suriye'de gelecek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN