Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de seçim sonuçları gelmeye başladı!

’de yapılan erken genel seçimlerde, sandık çıkış anketlerine göre, 'nun liderliğindeki Likud Partisi ile Herzog-Livni liderliğindeki "Siyonist Birlik" başa baş gidiyor.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 01:35 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 06:15
İsrail'de seçim sonuçları gelmeye başladı!
'de yapılan erken genel seçimlerde, ülke medyasının sandık çıkış anketlerine göre, Binyamin 'nun Likud partisinin 27 koltuk elde etmesi beklenirken, Isaac Herzog-Tzipi Livni liderliğindeki "Siyonist Birlik" de 27 koltuk sahibi olarak gözüküyor.

İsrail Kanal 10 Televizyonu, oy verme işleminin saat 22.00'de tamamlanmasıyla, seçim çıkış anketlerini yayımladı.Söz konusu anketlere göre, seçimde başa baş gittiği görülen Netanyahu'nun Likud partisi ve Herzog-Livni liderliğindeki "Siyonist Birlik"in 27'şer koltuk kazanması öngörülüyor.

BİNYAMİN NETANYAHU SEÇİMİ BÖYLE DEĞERLENDİRDİ - TIKLAYIN

İsrail'de tek başına iktidara gelebilmek için Knesset'teki (Meclis) 61 koltuğa sahip olmak gerekiyor. Ancak, sandık çıkış anketlerinin yansıttığı verilere göre, hiçbir parti tek başına iktidara gelecek oy oranını elde edemediği için, ülkeyi bir koalisyon hükümeti bekliyor.;

İZAK HERZOG: NETANYAHU LİDERLİĞİNDEKİ SAĞ BLOK ÇÖKTÜ - TIKLAYIN

HAMAS'TAN İSRAİL SEÇİMLERİ YORUMU - TIKLAYIN


İSRAİLLİLERİN YÜZDE 71,8'İ OY KULLANDI


İsrail Merkez Seçim Komitesi'nden alınan nihai verilere göre, İsraillilerin yüzde 71,8'i sandık başına gitti

Bu arada Netanyahu, seçim çıkış anketlerinin açıklanmasının ardından Facebook hesabından yayımladığı mesajda, "galibiyetini" ilan ederek, "Tüm ihtimallere rağmen, Likud büyük bir zafer kazanmıştır" dedi.

İzak Herzog liderliğindeki "Siyonist Birlik" seçim çıkış anketlerinin yayımlanmasının ardından, "Netanyahu liderliğindeki sağ blokun çöktüğünü" iddia etti.

Seçimlere Birleşik Arap Listesi altında giren Arap partileri lideri Eymen Avde de," Arap partilerinin tarihi bir başarı elde edildiğini" belirterek, "Birleşik Arap Listesi bir başarı hikayesidir. Belki de sağ blokun koalisyon hükümeti kurmasının önüne geçmiş olduk" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'de seçim sonuçları gelmeye başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN