Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonrası kampanyası

Müze sında 20 turistin öldürüldüğü için 'da tatile gidin kampanyası başlatıldı.

Giriş Tarihi: 19.3.2015 16:47 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 16:49
Saldırı sonrası turizm kampanyası
'ta turistlerin öldürüldüğü ve ülkenin en önemli gelir kaynağı olan e darbe vurması beklenen müze sının ardından 'da 'Tunus'a tatile gidin' kampanyası başlatıldı.

Twitter'da #visitTunisia, #supportTunisia, #IWillComeToTunisia etiketleriyle kampanya başlatıldı ve tatil için Tunus'a gidilmesi çağrısı yapıldı.
Saldırı sonrası ülkeye seyahat için yapılan çok sayıda rezervasyonun iptal edilmesi sonrasında kampanya çağrısı başladı.
Tunus'ta silahlı kişilerin Ulusal Bardo Müzesi'ne saldırı düzenlemesi ve çoğu turist 19 sivilin öldürülmesi ülkede başlayan turizm sezonunu da tehlikeye soktu.

2011'de başlayan Tunus devrimi sırasında ülkede sekteye uğrayan turizm sektörünün, Çarşamba günü meydana gelen Bardo Müzesi'ndeki silahlı saldırıda turistlerin öldürülmesi sonrasında daha da kötü etkilenmesi bekleniyor.
Uzmanlara göre, turizm mevsiminin başlangıcında düzenlenen bu saldırı ülkenin en önemli gelir kaynaklarından biri sayılan turizm sektörüne darbe vuracak.

Seyahat Ajansları Fransız Ulusal Birliği (SNAV) Başkanı Jean-Pierre Mas, "Bu saldırı Tunus'un turizm sektörü için ve dolayısıyla ülke için, özgürlük ruhu için kötü" ifadelerini kullandı.
AFP'ye konuşan Mas, turizme vurulacak darbenin diğer Müslüman ülkelere de yayılabileceğini dile getirdi.
Tunus Dışişleri Bakanlığı ile sürekli irtibat halinde olduklarını söyleyen Mas, "Panik yok. Sadece Tunus'a gelen turistlerin dikkatlı olmalarını tavsiye edebiliriz" diye konuştu.

Tunus'taki tarihi Bardo Müzesi'ne yapılan silah baskın sırasında Japon, İtalyan, İspanyol ve Kolombiyalıların olduğu 19 turist ve 3 Tunuslu hayatını kaybetmişti.

Ülke nüfusunun en az yüzde 10'u gelirini turizm sektöründen elde ediyor. Sektör, en az 400 bin kişiyi istihdam etmekle beraber Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'nın yüzde 7'sini kapsıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırı sonrası turizm kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN