Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da ateşkese rağmen silahlar susmuyor

Giriş Tarihi: 19.3.2015 10:28
Ukrayna'da ateşkese rağmen silahlar susmuyor

'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasında, ateşkes ihlallerinin olduğu, son 24 saatte bir Ukrayna askerinin öldüğü bildirildi.

'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasında 15 Şubat'ta başlayan ateşkes sürecine rağmen bölgede ateşkes ihlallerinin olduğu, son 24 saatte bir Ukrayna askerinin öldüğü bildirildi.

Donetsk'teki havaalanı, Mariupol yakınlarındaki Şirokino kasabası ile Bahmutovka köyü yakınlarında bazı ateşkes ihlalleri meydana gelirken, her iki taraf da ihlallerde birbirlerini suçluyor.

Ayrılıkçılara karşı sürdürülen operasyonların yönetildiği Ukrayna Terörle Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, son 24 saatte ayrılıkçıların 11 kez ateşkes ihlali yaptığı belirtildi. Açıklamada, ayrılıkçıların bu saldırılarında bir askerin yaşamını yitirdiği, beş askerin yaralandığı ifade edildi. Ateşkese rağmen, Mariupol, Donetsk havaalanı ve Bahmutovka köyü yakınlarındaki durumun gerginliğini koruduğu kaydedildi.

Açıklamada, ayrılıkçıların cephe hattında gizli olarak askeri varlığını arttırdığı vurgulanırken, ayrılıkçıların insansız hava araçları ile havadan keşif çalışmaları yaptığı, son 24 saatte üç defa insansız hava aracı görüldüğü belirtildi.

Doğudaki ayrılıkçıların tek taraflı ilan ettiği "Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin savunma bakanlığından yapılan açıklamada ise son 24 saatte hükümet güçlerinin 14 kez ateşkes ihlali yaptığı ileri sürüldü. Açıklamada, ordu birliklerinin saldırılarında ölen veya yaralanan ayrılıkçı olup olmadığına dair bilgi verilmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'da ateşkese rağmen silahlar susmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN