Türkiye'nin en iyi haber sitesi

92 yaşındaki kapıcının 6 milyon dolar mirası çıktı

ABD’de kapıcılık yapan ve çevresinde yoksul biri olarak tanınan sıkı borsacı 92 yaşındaki Ronald Read 6 milyon dolar servet bıraktı.

Giriş Tarihi: 22.3.2015 13:25
92 yaşındaki kapıcının 6 milyon dolar mirası çıktı
Konya'da sokaklarda yaşayan ve Poşetli Dede olarak bilinen ve son olarak bir otobüsün altında kalarak can veren Mehmet Keleş'ten geriye 1 milyon 85 bin TL miras kalmıştı.

ABD'de ise benzer yaşam süren Ronald Read da sokaklarda hayatını kazanmasa da ölümünden sonra hesaplarında 6 milyon dolarlık (Yaklaşık 15,5 milyon TL) servet çıktı.

POŞETLİ DEDE'NİN PARASI MİRASÇILARINA DAĞITILDI - TIKLAYIN!

Çevresinde fakir biri olarak bilinen Read, 25 yıl bir benzincide çalışmış. Son 17 yıldır da kapıcılık yaparak geçimini sağlamış. Avukatı onun çok tutumlu olduğunu yırtılan bir giysisini bile atmayıp çengelli iğnelerle tutturarak giyinmeye devam ettiğini söyledi.

SIKI BORSACIYMIŞ

Avukatı Laurie Rowel, Ronald Read'ın milyoner olduğunu ancak bunu kimsenin bilmediğini belirterek ' Borsaya yaptığı yatırımlar zamanla çok kazanç getirdi. Çok akıllı bir yatırımcı olduğu öldükten sonra ortaya çıktı. Oldukça tutumlu biriydi. Park parası vermemek için şehirde otomobil bile kullanmıyordu.

Tek varisinin Philip Brown adında bir üvey oğlu olduğu öğrenilen Read'ın servetinden Philip'e pay bırakıp bırakmadığı ise bilinmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
92 yaşındaki kapıcının 6 milyon dolar mirası çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN