Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hükümet toplantısında bakana kelepçe

Acil Durumlar Bakanı Sergey Boçarovski ile yardımcısı Vasiliy Stoyetski, Başbakan Arseniy Yatsenyuk’un yönettiği kabine toplantısında tüm bakanların gözü önünde kollarına kelepçeler takılarak tutuklandı.

Giriş Tarihi: 25.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 17:46
Ukrayna hükümet toplantısında bakana kelepçe
Kabine tam kadro günlük toplantısını yaptığı sırada gündemin dışına çıkan açıklama yapan Başbakan Arseniy Yatsenyuk, "Az önce İçişleri Bakanı Arsen Avakov benimle temasa geçerek kabinemizde iki üst düzey yetkilinin rüşvetle suçlandıklarını duyurdu. Birazdan görevli arkadaşlar buraya gelerek tutuklamayı gerçekleştirecek" dedi. Birkaç dakika sonra toplantının yapıldığı salona iki sivil güvenlik servisi elemanıyla birkaç polis girdi. Sivil polisler Acil Durumlar Bakanı Sergey Boçarovski ile yardımcısı Vasiliy Stoyetski'nin oturduğu masaya yaklaşarak, "Siz ikiniz adınız rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karıştığı için burada tutuklanacaksınız" dedi. Bakan ve yardımcısının kimlik tespiti yapıldıktan sonra kelepçeler çıkarıldı ve iki üst düzey yönetici tüm kabinenin gözü önünde kollarına kelepçe takılarak salondan çıkarıldı.


Toplantıda yaşanan bu ilk şokun ardından ikinci bir açıklama daha yapan Başbakan Yatsenyuk, "Acil Durumlar Bakanı Boçarevski ile yardımcısı Stoyetski, yönettikleri bakanlık için gerekli yakıt tedariki anlaşmalarını yaparken rüşvet almakla suçlanıyor. Rüşvet karşılığında çok daha pahalı yakıt anlaşmaları yapmışlar" dedi.


Naklen yayında Acil Durumlar Bakanı ve yardımcısının tutuklanmasına Kiev'de ilk yorumlar yapılmaya başlandı. Tutuklamanın özellikle hükümet kabinesi sırasında ve naklen yayında yapılmasına dikkat çekilerek, "Ukrayna'da tıpkı zamanında Gürcistan'da Saakaşvili'nin yaptığı gibi temiz eller operasyonları başlatılıyor" dendi.

Kaynak:Hürriyet


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna hükümet toplantısında bakana kelepçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN