8 yıl sonra beraat

İtalya'da, 2007'de Meredith Kercher cinayetiyle yargılanan Amanda Knox ile erkek arkadaşı Raffaele Sollecito beraat etti. Knox, "Bu kararla hayatım bana iade edilmiş oldu" dedi

Giriş Tarihi: 29.3.2015
8 yıl sonra beraat
İtalya'nın en yüksek temyiz mahkemesi, ülkeye öğrenci değişim programı kapsamında gelen İngiliz öğrenci Meredith Kercher'ı öldürdüğü iddiasıyla ülkede bir süre hapis yatan ve daha sonra ülkesi ABD'ye iade edilen Amanda Knox ve eski erkek arkadaşı Raffaele Sollecito'yu cinayetten suçlu bulan kararı geri çevirdi. Kararın gerekçesi 90 gün içinde kamuya açıklanacak. Kercher, 2007'de Knox ile paylaştığı dairede, yarı çıplak halde ölü bulunmuştu. Vücudunda 43 yerinden bıçaklandığı tespit edilen kıza tecavüz edildiği de saptanmıştı. Kercher'in ev arkadaşı Amanda Knox ve onun o dönemki İtalyan erkek arkadaşı Rafealle Sollecito'ya, Kercher'i toplu sekse zorlamak ve ölümüne sebep olmak suçlamaları yöneltilmişti. Davada, Knox'a 28.5 yıl, Sollecito'ya ise 25 yıl hapis cezası verilmişti. İtiraz sonucu son merci olarak üst mahkemeye taşınan davada önceki gün verilen beraat kararıyla 8 yıl süren yargı süreci nihayete erdirildi. Knox, "Adalet yerini bulduğu için mahkemeye sonsuz minnettarım. Bu kararla hayatım bana iade edilmiş oldu" dedi.

TEK TUTUKLU FİLDİŞİLİ RUDY

Olay gecesi evde olduğu ve Kercher'in ırzına geçtiği belirlenen üçüncü kişi Fildişi Sahilli Rudy Guede ise Almanya'da yakalanıp, tutuklanmıştı. Guede, cinayet suçlamasını reddetse de önce 29 yıl hapis cezası almış ardından bu cezası 2009'da 16 yıla indirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 yıl sonra beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN