Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik ve kınama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Federal Cumhuriyeti'nde devlet başkanı seçilen Muhammed Buhari'yi telefonla arayarak tebrik etti. Erdoğan Kenya'daki terör olaylarını kınadı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 22:19 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 23:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik  ve kınama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Federal Cumhuriyeti'nde devlet başkanı seçilen Muhammed Buhari'yi telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, telefonla görüştüğü Buhari'yi seçimdeki başarısından dolayı kutladı, yeni görevinde başarı diledi.

Nijerya'daki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin yüksek bir katılım oranıyla ve barışçıl bir ortamda gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye'nin Afrika'daki en önemli ortaklarından Nijerya ile ikili ilişkileri geliştirmeye büyük önem verdiğini vurguladığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Buhari'nin görüşme sırasında, Türkiye-Nijerya arasındaki ilişkileri, ekonomi başta olmak üzere her alanda daha ileri bir seviyeye taşıma konusundaki kararlılıklarını ifade ettikleri de öğrenildi.

ERDOĞAN'DAN KINAMA

Erdoğan Kenya'daki terör olaylarını kınadı. Erdoğan "Afrika Boynuzu'nda istikrarı destekliyoruz" dedi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik ve kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN