Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ye sert 'savaş' yanıtı

'nin nükleer müzakereler sonuçsuz kalması durumunda "savaş seçeneğinin masada kalmaya devam edeceği" sözleri 'dan sert karşılık buldu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 15:50
İran'dan ABD'ye sert 'savaş' yanıtı
Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, Savunma Bakanı Ashton Carter'in Tahran yönetimi ve dünya güçleri arasında sürdürülen nükleer müzakerelerin başarıyla sonuçlanmaması durumunda askeri seçeneğin masaya geleceği uyarısına sert tepki gösterdi.
İranlı bakan , yaptığı yazılı açıklamada, ülkesinin her türlü saldırıya karşı daima hazırlıklı olduğunu ve kesin yanıtını eylem sahasında vereceğini kaydetti.
Dehkan, " Görünen o ki ABD Savunma Bakanı Alzheimer hastalığına yakalanmış ve unutkan olmuştur. Ashton Carter , ABD'nin geçmişte ve günümüzde bölgede ve dünyada uğradığı yenilgileri hatırlarsa bu tip boş sözler kullanamaz " dedi.
İranlı bakan, " Bazı Amerikan yetkililerince zaman zaman İran'a karşı kullanılan savaş tehditlerinin içi boş ve değersiz olduğunu" ifade etti.
ABD Savunma Bakanı Carter, İran ile BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ve Almanya 'dan oluşan P5+1 ülkeleri arasında İsviçre'nin Lozan kentinde sürdürülen müzakerelerden bir anlaşma çıkmaması halinde askeri seçeneğin gündemde kalacağını ifade etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan ABD'ye sert 'savaş' yanıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN