Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SOS veremeden battı

132 kişiyle Kamçatka açıklarında avlanan Rus balıkçı teknesi aniden patlayan fırtınada su almaya başlayınca 15 dakikada dalgalara yenildi

Giriş Tarihi: 3.4.2015
SOS veremeden battı
Rusya'da balık avlamak için 132 kişilik mürettebatıyla Kamçatka Körfezi açıklarına açılan Rus "Dalni Wostok" adlı balıkçı teknesi, aniden patlayan fırtınada battı. Teknede bulunan 54 kişinin hayatını kaybettiği, 63'ünün ise kurtarıldığı ifade edilirken, 15 kişinin hâlâ kayıp olduğu belirtildi. Yaralıların helikopterle yakınlardaki liman kenti Magadan'daki hastanelere taşındığı bildirildi. Kurtarma çalışmalarına 26 balıkçı teknesi ve yaklaşık bin 400 kişi katıldı. Rus medyasına yansıyan haberlere göre Ohotsk Denizi'ne avlanmak için açılan gemi, kötü hava şartları yüzünden Moskova saatiyle 02.55'te kısa süre içinde battı. Fırtınanın bir anda patladığı, geminin yükselen dalgalar altına kaldığı, SOS sinyali vermeye bile fırsat bulamadığı ifade edildi. 78'i Rus, 54'ü ise Myanmar, Ukrayna, Litvanya, Vanuatu gibi ülkelerden gelen 132 kişinin bulunduğu teknenin batmasına denizdeki bir buzulun yol açmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

İTALYA'DA DA BENZER KAZA
Herhangi bir acil yardım çağrısı yapılmayan teknenin makine dairesinin su almaya başlamasıyla 15 dakika içinde battığı sanılıyor. Öte yandan İtalya'nın doğusundaki Adriyatik Denizi'nde alabora olan balıkçı teknesindeki 2 kişi öldü 2 kişi de kayboldu.

80 TON BALIK SONU HIZLANDIRDI
Yetkililer, geminin bir buzula çarptığını; hızla su alan geminin bu nedenle 15 dakika içinde battığını tahmin ediyor. Yetkililer ayrıca geminin 80 ton balık taşıdığını, bunun da batışı hızlandırdığını ifade ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SOS veremeden battı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN