Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kocam olmasa baş edemezdim'

Giriş Tarihi: 6.4.2015
'Kocam olmasa baş edemezdim'

İngiltere Başbakanı David Cameron'ın eşi Samantha, 6 yaşında kaybettikleri oğulları Ivan'dan söz ederken, "Güçlü ve muhteşem kocam olmasaydı, kesinlikle bu acıyla baş etmem imkânsızdı" dedi

İngiltere, 7 Mayıs'ta düzenlenecek genel seçimlere hazırlanırken, Başbakan David Cameron'ın eşi Samantha, Mail on Sunday gazetesinin hafta sonu eki "You"ya verdiği röportajda, aile hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eşini "güçlü, muhteşem ve istikrarlı" kelimeleriyle tanımlayan Samantha Cameron, 2009 yılında henüz 6 yaşındayken yaşama veda eden epilepsi hastası oğulları Ivan hakkında da ilk kez konuştu. Röportaj sırasında zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Samantha Cameron, "Ağır hasta bir çocuğunuz olduğunda, önce Tanrı'ya kızmak geliyor içinizden. Ancak daha sonra bunun sizin için armağana dönüştüğünü fark ediyorsunuz" dedi. 2002'de dünyaya gelen Ivan'ın rahatsızlığının fark edilmesinden sonra bütün yaşamlarının değiştiğini belirten Bayan Cameron, oğulları sayesinde eşiyle evliliğinin de daha güçlü hale geldiğini vurguladı. Ivan'ın ölümüyle, eşi David'in güçlü duruşu sayesinde baş edebildiğini belirten Samantha Cameron, "Eğer kocamın muhteşem ve sağlam desteği olmasaydı, bu acıyı kesinlikle atlatamazdım" şeklinde konuştu. Cameron, Ivan'ın hastalığının ve tedavi sürecinin kendisini yalnızlaştırdığını ve çevresinden izole ettiğini kaydederek, "Ne zaman gücüm tükense, yanımda hep David vardı" yorumunda bulundu.

SOYLU BİR AİLEDEN
İngiltere'nin soylu ailelerinden Sheffield'lerin kızı olan Samantha Cameron, geleceğin başbakanı David Cameron'la 1996'da evlendi. Çiftin, Nancy (d. 2004), Arthur (d. 2006) ve Florence (d. 2010) adlarında 3 çocuğu bulunuyor. Sosyal yardım faaliyetlerinin yanında profesyonel bir modacı olan Samantha Cameron, ihtiyacı olanlara kıyafet yardımı yapan dernekler için ücretsiz tasarımlar da yapıyor.

BABA VE KIZIN SABAH KEYFİ
Daily Mail, Cameron çiftinin evdeki günlük hallerini gösteren çok sayıda fotoğrafa da sayfalarında yer verdi. Bunlardan birinde, Samantha Cameron mutfakla ilgilenirken, David Cameron da okula gitmeye hazırlanan kızı Florence'in saçlarını tararken görülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kocam olmasa baş edemezdim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN