Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şerif: Türkiye'den cevap bekliyoruz

Başbakanı Navaz Şerif ulusal mecliste yapılan ortak oturumda, ’e müdahale için Türkiye’den cevap beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:25
Şerif: Türkiye'den cevap bekliyoruz
'ın, 'de Suudi Arabistan önderliğinde Husilere karşı başlatılan "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna katılıp katılmayacağına karar verilmesi için mecliste yapılan oturum devam ediyor.

Oturumda konuşan Başbakan Navaz Şerif, operasyona katılma konusunda kesin bir karar alabilmeleri için Türkiye'nin Suudi Arabistan ve İran ile görüşmelerinin içeriklerini beklediklerini söyledi.

Şerif, "Dün Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Türkiye'ye gitmişti. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan İran'da. Kesin bir karar alabilmek için Türkiye'nin Suudi Arabistan ve İranlı yetkililerle gerçekleştirdiği görüşmelerin içeriği hakkındaki raporları bekliyoruz. Türkiye Dışişleri Bakanı yarın İslamabad'a gelebilir. Olmazsa ben Sayın Erdoğan ile telefon görüşmesi yapacağım" dedi.

Yemen'deki kriz konusunda İran'ın tutumunu yeniden gözden geçirmesi gerektiğini ifade eden Pakistan Başbakanı, Suudi Arabistan'ın kendilerinden askeri yardım istediğini ancak hükümetin mecliste alınacak karar doğrultusunda hareket edeceğini kaydetti.

Muhalefet lideri Hurşid Şah da Yemen'deki krizin çözümünde Pakistan ve Türkiye'nin ortak çabalarına tüm desteklerini vereceklerini dile getirdi.
Pakistan meclisinde ülkenin "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna katılıp katılmayacağı konusu üzerine yapılan görüşmeler devam ediyor. Oturumun ikinci gününde meclisteki tüm muhalefet partileri, Yemen krizinin barışçıl çözümü için diplomatik çabalara destek verirken, Pakistan'ın operasyona askeri yardım göndermemesi gerektiği konusunda fikirlerini ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şerif: Türkiye'den cevap bekliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN