Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 Müslüman'ın katili idamla yargılanacak

'de 3 genci evlerine girerek sırf Müslüman oldukları için katleden Craig Stephen Hicks için mahkeme kararını verdi: Elde yeterli deliller var. İdamla yargılansın...

Giriş Tarihi: 8.4.2015
3 Müslüman'ın katili idamla yargılanacak
, Kuzey Karolina'daki Chapel Hill kasabasında 10 Şubat'ta 3 Müslüman'ı öldüren Craig Stephen Hicks'in (46) idamla yargılanmasına karar verildi. Davanın ilk duruşmasında, Bölge Savcılığı, Hicks için idam talep etti. Savcı Jim Dornfield'in cinayetin ayrıntılarıyla ilgili geniş bir sunum yaptığı mahkeme salonunda, zanlı Hicks de avukatıyla birlikte hazır bulundu. Sunumunun ardından kişisel görüşünü dile getiren Savcı Jim Dornfield, Craig Stephen Hicks'in idam cezası talebiyle yargılanması için yeterli delillerin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine durumu değerlendiren mahkeme heyeti Craig Stephen Hicks'in idamla yargılanmasına karar verdi. Öte yandan ava Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) da, olayın bir nefret suçu olup olmadığı konusunda bağımsız bir soruşturma daha başlattığını duyurdu. Nitekim Amerikan basınında dile getirilen, olayın "otopark kavgası" nedeniyle yaşandığına dair iddialar ise, öldürülen gençlerin ailesi tarafından yalanlanıyor.

ÇIKARKEN CESEDİ KURŞUNLADI
Korkunç katliamın kurbanları olan diş hekimliği öğrencisi Ziya Bereket (23), eşi Yusr Muhammed Ebu Salha (21) ve Salha'nın 19 yaşındaki kız kardeşi Razan, evlerinde başlarından vurularak öldürülmüştü. Savcı Dornfield'in mahkemedeki açıklamaları, cinayetin korkunç ayrıntılarını da ortaya çıkardı. Hicks'in elinde silahıyla komşularının kapısına dayandığını kaydeden Dornfield, kapıyı Deah'ın açtığını, Hicks'in onu birkaç kez başından vurduktan sonra korku ve dehşet içinde evin üst katlarına saklanan iki kadını da öldürüp, evden çıkarken Deah'ın cesedine birkaç el daha kurşun sıktığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 Müslüman'ın katili idamla yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN