Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Film gibi soygun

İngiltere'de, güvenlik kasalarının saklı olduğu binaya giren hırsızlar, Hollywood filmlerini aratmayacak soygun yaptı. Soygunun maliyetinin 200 milyon sterlini geçebileceği belirtildi

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Film gibi soygun
İngiltere'nin başkenti Londra'da bir grup hırsız, şehirde bulunan güvenlik kasalarının saklı olduğu binaya girerek büyük çaplı bir soyguna imza attı. Geçtiğimiz hafta Paskalya tatilini fırsat bilen bir grup hırsızın, tatil boyunca Londra'da değerli eşya ve paraların emanet edildiği "Hatton Garden Safe Deposit Ltd" şirketi binasına girerek içeride güvenli bir şekilde saklanan 300 çelik kasayı kırarak kaçırdığı öğrenildi. Şirket çalışanları, tatilin ardından önceki gün işe dönünce soygunu fark etti ve inceleme için polis ekiplerini çağırdı. Polis ekiplerinin yaptığı incelemeye göre ise soygun şu şekilde gerçekleşti. Hırsızlar önce şirket binasının çatısındaki asansör boşluğu kısmının tepesini kırarak asansör halatlarını kullanıp kasaların saklandığı bodrum katına kadar indi.

TEK BİR ELMAS 500 BİN STERLİN

Sonra ağır kesici ekipmanı kullanarak bodrum katındaki kasaların önünde bulunan demir parmaklıkları kesen hırsızlar, kasaların olduğu yere açılan çelik kapıyı rahatça kırabilmek için alarm sistemini çökertti. Hırsızlar, alarm sistemini bozduktan sonra ellerindeki demir eriticiyi kullanarak kasaların olduğu yere girmeyi başardı ve odada bulunan 600 kasadan 300'ünü çalarak binadan uzaklaştı. Geçen hafta gerçekleşen dev soygunun maliyeti hakkında ise kesin bir rakam verilmedi. Ancak olayı araştıran emniyet birimleri, çalınan kasa miktarından yola çıkarak soygunun maliyetinin 200 milyon sterline (yaklaşık 780 milyon lira) kadar yükselebileceği tahmininde bulundu. Oldukça değerli mücevherlerin gizlendiği binada çalınan değerli eşyaların içinde 500 bin sterlinlik deniz mavisi renkli bir elmasın da olduğu tahmin edildi. Polis ekipleri ayrıca, soygunun 4 gün sürmüş olabileceğini de öne sürdü.

"THE BANK JOB" GİBİ...
İngiliz basını, soygunu Jason Statham'ın başrolünü oynadığı "The Bank Job" filmine konu olan "Baker Street" soygununa benzetti. 1971'de Lloyds Bank binasındaki 260 banka kasası çalınmıştı.

1 Asansör boşluğunu kırarak halatla bodrum katına indiler.

2 Katta bulunan kalın demir parmaklıkları makineyle kestiler.

3 Çelik kasaların olduğu yere ulaşmak için giriş katındaki alarm sistemini bloke ettiler

4 Paskalya tatilindeki boşluğu fırsat bilerek 600 kasadan 300'ünü çaldılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Film gibi soygun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN