Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den dünyaya rest: kalkmadan...

İran Cumhurbaşkanı Hasan , ülkesine uygulanan yaptırımlar nihai anlaşmaya varıldığı andan itibaren ve tamamen kalkmadan anlaşmaya son imzayı atmayacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 9.4.2015 12:35 Güncelleme Tarihi: 9.4.2015 17:13
Ruhani'den dünyaya rest: Ambargo kalkmadan...
faaliyetleri konusunda yürütülen müzakerelerde batı ülkeleri ile 'çerçeve anlaşma' sağlayan İran'ın Cumhurbaşkanı Hasan , barışçıl nükleer çalışmalardan asla taviz vermeyeceklerini söyledi, "Bize uygulanan yaptırımlar tamamen ve anlaşmaya varıldığı andan itibaren kaldırılmadan hiçbir anlaşmaya imza atmayacağız" dedi.

"İran asla kendi aleyhine olacak bir anlaşmaya imza atmaz" ifadelerini kullanan Ruhani, görüşmelere katılan tüm İranlıların büyük çaba sarf ettiğini ve onlara minnettar olduklarını söyledi.
Ruhani, nükleer anlaşmayı dünya ile ortak çalışmalar yürütmek için ilk adım olarak gördüklerinin altını çizdi.

"Bu anlaşma hem batı ve hem de bölge ülkeleri açısından faydalı" diyen Ruhani, "Bölge ülkelerine sesleniyoruz, gelin kardeşliğimizi yeniden tesis edelim" ifadelerini kullandı.

YEMEN'E OPERASYON

öncülüğünde Yemen'e düzenlenen operasyona da değinen İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Neden çocukları, kadınları ve sivilleri öldürüyorsunuz" diye sordu.

"Askeri bakımdan zayıf bir ülke var karşınızda, ona da acımasızca saldırıyorsunuz" ifadelerini kullanan Ruhani, bunu yapanların hata içerisinde olduklarını ve aynı hatayı Lübnan ve diğer birçok bölgede yaptıklarını ve başarısız olduklarını söyledi.
Ruhani, "Gelin Yemenlilere yardım eli uzatalım, halkların istek ve arzularına saygı gösterelim" diye konuştu.
Şii ve Sünnilerin yüzyıllardır aynı bölgede kardeşçe yaşadığının altını çizen Ruhani, bölge ülkelerine seslenerek, "Madem ki bu bölgeyi o kadar seviyorsunuz neden teröre destek verdiniz" diyerek, isim vermeden körfez ülkelerini suçladı.

TECAVÜZDEN 555 YIL HAPİS CEZASI...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhani'den dünyaya rest: Ambargo kalkmadan...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN