Türkiye'nin en iyi haber sitesi

içinde en fazla militanı olan Avrupa ülkesi

Fransız Senatör Jean- Pierre Sueur, safında savaşmak için Irak ve ’ye giden yabancıların sayısına ilişkin uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 16:32
DAEŞ içinde en fazla militanı olan Avrupa ülkesi
Başkent Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı sonrası bir dizi yeni le mücadele kanunu çıkaran ve gençleri cihada gitmekten caydırmak için sosyal kampanya başlatan Fransa endişe verici bir tabloyla karşı karşıya kaldı.

Senatör Jean- Pierre Sueur, 1430'un üzerinde Fransa vatandaşının 'e katıldığını açıkladı. Bu da DAEŞ'e katılan 3 bine yakın Avrupalının yüzde 47'sinin Fransız olduğu anlamına geliyor. Senatör, bu rakamın 2015 sonuna kadar 10 bini bulmasından endişeleniyor.

TERÖR ŞÜPHELİLERİNİN SAYISI 4 AYDIR ARTTI


Diğer taraftan terör faaliyetleri yürüttükleri şüphesiyle 3 bine yakın kişinin izlemeye alındığını hatırlatan Sueur, şüpheli sayısının Kasım 2014'ten beri yüzde 24 arttığını vurguladı. Sueur'un verdiği bilgilere göre, 152 DAEŞ'ci de gözaltında tutuluyor.
Bugüne dek 85 Fransa vatandaşının Orta doğuda savaşırken hayatını kaybettiği, 200 kişinin de çatışmalardan kaçıp Fransa'ya döndüğü tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ içinde en fazla militanı olan Avrupa ülkesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN