Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin yeni umudu

ABD’deki lobisi, sözde soykırım tezini anlatmak için tarihçileri bıraktı, Ermeni asıllı ’ı Erivan’a gönderdi.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 08:38 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 08:44
Ermenilerin yeni umudu Kim Kardashian
ABD realitiy TV yıldızı , kardeşleri, eşi Rap şarkıcısı Kanye West ve çocuğu ile birlikte stan'a gitti.

Sözde nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilk kez Ermenistan'a giden Kardashian ve ailesini Başbakan Hovik Abrahamyan devlet başkanı gibi karşıladı.

Karşılama sırasında yapılan konuşmalarda Başbakan Abrahamyan, soykırımın sadece 21 ülke tarafından tanındığını söyledi. Ermenice bilmeyen Kim Kardashian ise İngilizce konuştu, "Ermenice konuşamadığım için özür dilerim. Ancak herkes ana dilini öğrenmeli" dedi, şöyle devam etti: "Ermeni soykırımının uluslararası tanınması ve kınanması için mücadeleye devam edeceğime söz veriyorum."Otelin iki katını kapattılar

Erivan'da bir otelin iki katını kapatan Kardashian ailesi, dün koruma ordusu eşliğinde başkenti gezdi. Gezisi sırasında hayranları ile sık sık selfie çektiren Kim Kardashian, basının sorularını ise yanıtsız bıraktı. Ancak daha sonra instagram hesabından şu açıklamayı yaptı: "Ermenistan buradayız !!!!! Bu yolculuk için müteşekkiriz. Bizi karşılayan herkese teşekkür ederiz. Ülkemizi keşfetmek için sabırsızlanıyorum. Böyle nefis yiyecekler olamaz. Kocam ve kızım geçmişimi görmek ve atalarım hakkında bilgi edinmek için de Ermenistan'a geldi! Kuzenlerim de burada. Heyecandan uyuyamıyorum."

Belgesel hazırlayacak

Kim Kardashian'ın Ermenistan ziyareti 8 gün sürecek. Bu süre içinde ekibiyle birlikte soykırım anıtını ziyaret edecek. Ayrıca Ermenistan ulusal arşivinin kapıları hazırlayacağı belgesel için kendisine ve ekibine kapılarını açacak. Ayrıca Gümrü kentinde Ermenistan'daki uzak akrabaları ile görüşecek ve yaptığı görüşmeler 'Keeping Up With Kardashian' programında yayımlanacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenilerin yeni umudu Kim Kardashian
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN