Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldürdüğü 22 kadına tecavüz etti ama...

Yaşadığı kenti fahişelerden temizleme iddiasıyla kadınları bıçak ve tornavidayla öldürüp onlara tecavüz eden seri katilin ailesinden şok açıklamalar...

Giriş Tarihi: 10.4.2015 14:59
Öldürdüğü 22 kadına tecavüz etti ama...
The Mirror'da yer alan habere göre; ailesi, öldürdüğü 22 kadının cesetlerine tecavüz eden Mihail 'u hâlâ seviyor.

Angarsk şehrinde işlediği cinayetlerle 'yı şoke eden Popkov'a, "kurt adam" lakabı takıldı. Çünkü psikopat katil, kurbanlarından birinin kafasını kesip kalbini söktü.

Eski olan Popkov, 2012'de yakalanmış ve işlediği cinayetleri itiraf ettikten sonra ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Hem de tüm delillere rağmen

Fakat ailesi, kuvvetli delillere ve suçunu itiraf etmesine rağmen Popkov'un masumiyetine hâlâ inanıyor.

48 yaşındaki karısı Elena Popkova, "Onunla 28 yıldır evliyim. Yanlış bir şeyler olduğundan şüphelensem tabii ki ayrılırdım" dedi.

The Siberian Times'a konuşan Popkova, "Destekliyorum ve ona inanıyorum. Eğer bugün bırakılsa, tek bir kelime etmem ve birlikte yaşamaya devam ederiz. Seviyorum onu. Tüm bu yıllar boyunca bana hiç zarar vermedi. Onunla kendimi güvende hissediyordum" dedi.

Popkov mahkemede itirafta bulunsa da işlediği tüm suçları ailesine inkâr etmiş.

Seri katil görüşmelerinde kızına "Katya, tüm bu suçlamalar peri masalı. Bu bir sistem ve ben de onun içinde çalıştım. Bu sistemi iyi tanıyorum" demiş.

'Kurt adam'ın 27 yaşındaki kızı da babasının masumiyetini kanıtlamak için cinayetleri araştırıp çözmeye çalışıyor.

Rus televizyonuna konuşan Katya, "Bunların hiçbirine inanmıyorum. Her zaman kendimi 'babasının kızı' olarak hissettim" dedi. Annesi ve kız kardeşi de Popkov'un masum olduğunu düşünüyor.

Kendimi tedavi etmeye çalıştım ama…

Popkov, yaklaşık 20 yıl kanundan kaçmayı başardı. Çünkü yetkililer, seri katilin kendi memurları olabileceği ihtimalini hep göz ardı etti.

Cinayetler 2000 yılında durdu ve sonrasında Popkov, zührevi bir hastalığa yakalandığını ve bu durumun onda kadınları öldürme isteği uyandırdığını söyledi.

Polise "Hastalığımı ihmal ettim, kendim tedavi etmeye çalıştım. Hastaneye gitmeye korktum" diyen Popkov, dedektiflerin 3 bin 500 polisten DNA örneği almasıyla 2012 yılında deşifre oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürdüğü 22 kadına tecavüz etti ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN